NEUNIŠTIVI REAL JE U FINALU Novo veče za pamćenje u Madridu, Anćelotijev džoker režirao čudesan preokret

23:01 | 08-05-2024

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Bajern Minhen sa 2:1 i plasirali se u finale Lige šampiona. Podsećamo, u prvom meču je bilo 2:2

Real - Bajern
AP Photo/Manu Fernandez

Bajern je do 88. minuta vodio 1:0 i imao rezultat koji ga vodi na "Vembli" i okršaj sa Dortmundom, ali je onda Hoselu režirao čudesan preokret.

Hoselu je u igru ušao u 81. minutu, a onda u 88. posle velike greške Manuela Nojera doneo izjednačenje, a zatim u prvom minutu nadokande i pobedu "kraljevskom klubu".

Bajern je u poslednjim sekundama postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak, veliko je pitanje da li i opravdano. Pomoćnik se ogrešio o Bajern jer je morao da sačeka da se akcija završi, pa tek onda da diže zastavicu.

Tako je završena razočaravajuća sezona za Bajern, pošto su ostali bez šanse da se domognu trofeju u Bundesligi, ali i Kupu Nemačke. Sa druge strane, Madriđani su u prilici da tituli iz domaćeg prvenstva pridruže i pehar Lige šampiona.

Real je bio bolji tokom većeg dela susreta, imao je nekoliko velikih prilika, ali su stativa i Nojer spasili Bavarce.

Slična priča viđena je i u drugom delu. Real je pretio, Bajern tek na mahove i oslanjao se na čudesnog Nojera.

Kako to u fudbalu obično biva, usledila je kazna. Alfonso Dejvis je posle kontre doneo prednost gostima u  68. minutu sjajnim pogotkom.

Ali, ponovo se ispostavilo tačnim da se "kralj" nikada ne sme otpisati.

Nojer je bacio u vodu sve ono što je do tog momenta činio, ispustio loptu i Hoselu je doneo izjednačenje u 88. minutu. Isti igrač samo tri minuta kasnije donosi potpuni preokret.

Real će u velikom finalu na Vembliju igrati protiv Dortmunda koji je eliminisao PSŽ. Finale je na programu prvog juna.

REAL MADRID - BAJERN MINHEN 2:1 (0:0)

Stadion: Santijago Bernabeu (Madrid)

Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

Real: Lunjin - Karvahal, Ridiger, Naćo, Mendi - Valverde, Čuameni, Kros - Belingem - Rodrigo, Vinisijus

Bajern: Nojer - Kimih, Dajer, De Liht, Mazraui - Pavlović, Lajmer - Gnabri, Musijala, Sane - Kejn

Kraj! Real je u finalu Lige šampiona!

90+13 - Auuu kakav detalj! Bajern je zatresao mrežu, ali je pomoćnik sekund ranije digao zastavicu i čula se pištaljka Marčiknjaka. Veliko je pitanje da li je bio ofsajd. Pomoćnik se ogrešio o Bajern jer je morao da sačeka da se akcija završi, pa tek onda da diže zastavicu.

Devet minuta sudijske nadoknade!

90+1 - Goooool! Hoselu donosi veliki preokret Realu!

88. minut - Goooool! Hoselu donosi izjednačenje Realu! Veliki kiks Nojera kojem je ispala lopta iz ruke.

83. minut - Nova šansa za Real. Pobegao je Vinisijus Kimihu posle dodavanja Ridigera, ali je nije zahvatio najbolje.

76. minut - Kejn propušta priliku da stavi tačku na utakmicu, pogodio je spoljni deo mreže.

71. minut - Real je izjednačio posle autogola Dejvisa, ali je Kimih ostao da leži na zemlji. Čeka se VAR provera! Naćo je odgurnuo Kimiha i Marčinjak je posle gledanja snimka poništio gol!

68. minut - Goooooool! Bajern vodi sjajnim golom Alfonsa Dejvisa posle kontre! Real je kažnjen za promašaje!

66. minut - Konačno šansa za Bajern. Musijala je šutirao sa nekih 10, 11 metara, ali Lunjin odličan.

61. minut - Manuel Nojer je začarao mrežu, prosto je neverovatno šta sve brani ove večeri.

59. minut - Rodrigo je izveo dosta dobar slobodan udarac, ali ponovo je Nojer fenomenalan.

56. minut - Vinisijus je napravio pometnju, pronašao je prostor i poslao loptu u peterac, tamo je Rodrigo uspeo da je skrene i uputi ka golu, ali je otišla pored stative.

53. minut - Kejn je prevario Mendija, šutirao u bliži ugao, ali se Lunjin snašao i odbranio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme i Real odmah preti.

45. minut - Poluvreme, nema golova.

43. minut - Mazraui je pokušao iz velike daljine, lak posao za Lunjina.

40. minut - Još jedna prilika za Real. Vinisijus je uputio nezgodan centaršut, lopta je odskočila kod peterca, ali je Nojer ponovo sjajno reagovao.

35. minut - Vinisijus ponovo preti, ušao je u kazneni prostor, ali je preterao, imao je potpuno samog Mendija, međutim, nije mu dodao loptu.

28. minut - Volej je Hvatao Kejn sa nekih 18 metara, Lunjin izbacuje loptu u korner.

23. minut - Nova šansa za Real, ali ostaje 0:0.

16. minut - Opasan napad po desnoj strani gostujuće ekipe, Sane je uleteo u peterac i umesto da centrira, loptu je poslao daleko od gola.

13. minut - Velika šansa za Real! Prvo je Vinisijus pogodio stativu, a onda je na odbijenu loptu naleteo Rodrigo, ali Nojer je odlično reagovao.

6. minut - Real je prvi zapretio. Karvahal je poslao loptu u peterac, ali Rodrigo je ostao "kratak".

1. minut - Utakmica je počela! Vinisijus je posle samo 15 sekundi izborio korner za Real.

20.55 - Sve je spremno za spektakl u Madridu.

19.58 - Real u odličnom raspoloženju dočekuje ovu utakmicu, pošto su za vikend obezbedili titulu u prvenstvu Španije. Sa druge strane, Bajern ima sezonu za zaborav kada je reč o Bundesligi. U prošlom kolu su izgubili od Štutgarta sa 3:1, a još od ranije je poznato da su tron prepustili Bajer Leverkuzenu.

19.56 - Prvi susret završen je bez pobednika - 2:2, što samo obećava veoma uzbudljiv revanš. Oba gola za "kraljevski" klub postigao je Vinisijus, dok su strelci za Bavarce bili Sane i Kejn.

19.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugoj utakmici polufinala Lige šampiona u kojoj se sastaju Real i Bajern. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Madrida.