MALEROZNI LUKAKU, ALI BELGIJA JE POLOŽILA POPRAVNI Potpuna ludnica u grupi, svi imaju isti broj bodova

22:51 | 22-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Belgije pobedila je Rumuniju sa 2:0 u drugom kolu grupe E na Evropskom prvenstvu

Belgija

Sada sve ekipe u ovoj grupi imaju po tri boda, a u poslednjem se sastaju Belgija - Ukrajina i Rumunija - Slovačka.

Belgija je povela već u drugom minutu preko Tilemansa koji je u padu postigao sjajan pogodak posle dodavanja Lukakua.

Lukaku jeste upisao asistenciju, ali ne i gol koji je očajnički želeo. Ponovo je promašio nekoliko zicera, a jedan gol mu je i poništen u 64. minutu zbog minimalnog ofsajda.

Sve dileme otklonio je De Brujne kada se upisao u strelce u 80. minutu.

Odigrali su Rumuni dosta dobro, imali nekoliko šansi, ali im je nedostajalo i malo sreće da makar dođu do počasnog gola.

BELGIJA - RUMUNIJA 2:0 (1:0)

Stadion Kelna

Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

Kraj!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

89. minut - Neverovatno koliko Lukaku nema sreće, opet je bio u prilici i opet ga Nica zaustavio.

85. minut - Velika prilika za Rumuniju, Kastanj je izbacio loptu ispred gol linije!

80. minut - Gooool! Sada je sve bilo čisto, Belgija vodi 2:0, strelac je De Brujne.

68. minut - Au, kakva šansa za Rumuniju! Man je izaša sam ispred Kastelsa, ali je golman Belgije fantastično reagovao!

Ipak ništa od gola, VAR ga je poništio, jer je Lukaku bio u ofsajdu. Ovo je zaista neverovatno.

64. minut - Gooool! Belgija vodi 2:0, konačno gol postiže Lukaku!

59. minut - Belgija ima problem sa realizacijom. Opet napadaju, konstantno su opasni, ali nikako da postignu drugi gol.

Lukaku AP Photo/Frank Augstein

48. minut - Sevnula je kontra Rumuna, ali Mihaila šutira preko gola, morao je mnogo bolje iz ove pozicije.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena.

45. minut - Poluvreme, Belgija vodi golom Tilemansa.

39. minut - Draguš u prilici, ali nije stigao do lopte.

36. minut: Posle dužeg vremena prete Rumuni. Denis Man se ubacio s boka u sredinu i pokušao levicom, ali nedovoljno snažno, golman Kastels je lako odbranio.

31. minut - Ponovo Doku na velike muke stavlja Rumune, došao je do sedam metara od gola, dosta iskosa, šutirao je u gol, Nica je paradom skrenuo loptu u korner.

23. minut - Nastavlja Belgija sa napadima, ali se čini da opet imaju potez više u završnici.

20. minut - Prilika za Rumuniju, slobodan udarac iskosa sa desne strane na 30 metara od gola. Dragušin je pokušao posle centaršuta i zaradio korner sa svoj tim.

18. minut - Nova šansa za Belgiju! De Brujne je uposlio Lukebakija, ovaj dosta dobro šutirao, ali odlična intervencija Nice.

14. minut - Ponovo se obrukao Lukaku. Primio je loptu u srcu kaznenog prostora, okrenuo se, ali mu je udarac izblokiran.

5. minut - Velika šansa za Rumuniju! Centaršut sa boka, skok Burke na petercu, šut glavom, Kastels sjajno reaguje.

2. minut - Gooooool! Belgija već vodi, sjajan gol je dao Tilemans posle dodavanja Lukakua!

1. minut - Utakmica je počela!

20.11 - Sa druge strane, Rumunija je na startu turnira deklasirala Ukrajinu sa 3:0.

20.10 - Belgija je u prvom kolu doživela šokantan poraz od Slovačke sa 1:0 i sada nema prava na kiks.

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Evropskog prvenstva u kojoj se sastaju Belgija i Rumunija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Kelna.