ŠTA HRVATSKI KRAH ZNAČI ZA SRBIJU Evo šta je "orlovima" potrebno za osminu finala

23:14 | 24-06-2024

EP2024 0

Sada je sve jasno, Srbija i sa remijem može do nokaut faze

Fudbaleri Srbije
AP Photo/Matthias Schrader

Remi Hrvatske i Italije (1:1) ostavio je nadu Srbiji da do osmine finala može i sa bodom protiv Danske.

Da bi se to dogodilo, moraće da se poklope i rezultati iz grupe F.

Tačnije, da Portugal ne sme da izgubi od Gruzije, a Turska mora da pobedi Češku.

Da li je gol Luke Jovića u petom minutu sudijske nadoknade produžetak agonije ili slamka spasa? Hoće li se radost zbog tog pogotka pretvoriti u tugu ili sreću? Mogu li da nas fudbaleri konačno učine ponosnim ili će opravdati epitet "večitih luzera"?

Naravno, "orlovi" pre svega treba da završe kao treći u svojoj grupi.

Sa bodom, da bi se to obistinilo, moraće Engleska da savlada Sloveniju sa bar dva gola razlike ili sa jednim, ali da mi odigramo efikasan remi sa Skandinavcima.