KAKVA SENZACIJA U D GRUPI Austrija ide dalje kao prva i to u konkurenciji Francuske i Holandije

19:55 | 25-06-2024

EP2024 0

Neverovatan rasplet u jednoj od jačih grupa.

app

U terminu od 18 časova su bile odigrane dve utakmice na Evropskom prvenstvu. Austrija je pobedila Holandiju sa 3:2, a Francuska odigralo nerešeno sa Poljskom 1:1.

Samim tim, Austrija je grupnu fazu završila na prvom mestu, Francuska je druga, a Holandija treća, što je senzacionalan ishod.

Francuska - Poljska 1:1 (0:0)

Strelac: Mbape pen. 56' - Levandovski pen. 78'

Stadion: "BVB Stadion Dortmund"; Kapacitet: 62.000; Sudija: Marko Gvido (Italija)

Holandija - Austrija 2:3 (0:1)

Strelci: Gakpo 47', 76' - Malen ag. 6', Šmid 59', Sabicer 80'

Stadion: "Olimpijski stadion Berlin"; Kapacitet:71.000; Sudija: Ivan Kružljak (Poljska)

KRAJ UTAKMICA

87' - Francuzi vrše ozbiljan pritisak na Poljake, koji se za sada uspešno brane.

83' - Austrija je dala gol, ali je poništen posle pregledanja VAR-a.

19.43 - Evo kako sada izgleda tabela grupe D.

82' - Levandovski je imao lepu šansu, bio je malo više po levoj strani, ali je loše šutirao. Rezultat je ostao nepromenjen.

80' - GOL! Kakvo ludilo u grupi D! Sabicer je postigao lep gol za Austriju i doneo novo vođstvo svome timu.

79' - GOL! Ludilo u Dortmundu! Upamekano je nesmotreno napravio penal, Levandovski ga je promašio iz prvog pokušaja, ali je srećom po njega imao još jedan pokušaj jer je Manjan istrčao sa linije. Drugi put je bio uspešan.

76' - GOL! Gakpo je dao gol i ponovo izjednačio! Sudija je gledao VAR kako bi procenio da li je prethodno bio faul, ali nije bio, pa je pogodak priznat!

72' - Posle perioda zatišja na obe utakmice, desila se šansa u Dortmundu. Levandovski je odlično šutirao sa distance, ali je za malo bio neprecizan.

59' - GOL! Austrija je ponovo šokirala Holandiju i to preko Šmida!

56' - GOL! Dembele je bio oboren u kaznenom prostoru i dosuđen je penal. Izveo ga je Mbape i to izuzetno uspešno.

49' - Mbape je istrajan u nameri da postigne gol, ali moraće još malo da pričeka. Sjajno je šutirao dva puta u jednom minutu, jedan pokušaj je zaustavio Skorupski, a drugi je prošao pored desne stative.

47' - GOL! Tek što je počelo drugo poluvreme, Kodi Gakpo je doneo izjednačenje Holandiji, na asistenciju Ćavija Simonsa!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42' - Depaj je sjajno glavom šutirao ka golu, a lopta je prošla malo preko prečke.

42' - Francuzi opasno pritiskaju Poljake, Mbape se našao oči u oči sa golmanom Skorupskim, ali je čuvar mreže izašao kao pobednik iz ovog duela.

38' - Sabicer je ispalio pravi projektil ka golu Verbrugena, koji je uz velike napore uspeo da odbrani.

34' - Malo je nedostajalo da Poljska povede. Levandovski je dobio savršen centaršut na glavu, gađao je levi ugao gola, ali je lopta prošla tik pored stative.

28' - Prekid utakmice u Dortmundu i to zbog vrućine. Ekipe su se zaputile ka svojim klupama kako bi se osvežili.

23' - Malen se umalo iskupio za autogol. Bio je u izuzetnoj poziciji za pogodak, našao se u kaznenom prostoru, ali je promašio čitav gol.

19' - Velika šansa za Francusku. Kante je "povukao" kontranapad po sredini terena, ostavio je loptu za Dembelea, koji nije dobro šutirao i pogodio je golmana Skorupskog.

14' - Velika šansa za Holandiju, Rejnders je dobio savršen pas u kazneni prostor, ali je promašio, a lopta je prošla pored desne stative.

11' - Francuska sve žešće napada protivnika, a najbolju šansu je imao Teo Ernandez, pošto je bio relativno sam u kaznenom prostoru Poljske. Ipak, golman Skorupski je bio na visini zadatka.

6' - GOL! Šok u Berlinu, Austrija je povela i to autogolom Malena.

18.00 - Počele su obe utakmice.

17.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen poslednjem kolu D grupe Evropskog prvenstva u kojem se sastaju Francuska i Poljska, odnosno Holandija i Austrija.