FURIOZNA "FURIJA" Završena je gruzijska bajka, Španija posle preokreta zakazala fudbalski klasik u četvrtfinalu EP

22:51 | 30-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Gruziju sa 4:1 i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva

EURO 2024
AP Photo/Martin Meissner

Španija je do trijumfa došla posle preokreta i zakazala derbi sa Nemačkom koja je eliminisala Dansku.

Od prvog minuta je "crvena furija" zagospodarila stadionom u Kelnu, sabili su rivala u kazneni prostor i gol je visio u vazduhu.

Međutim, usledio je šok u 18. minutu kada je Norman nespretno reagovao i ispred Kvarachelija poslao loptu u sopstvenu mrežu. Bio je to prvi gol od početka šampionata koji je Španija primila.

Nije se slika na terenu menjala posle tog pogotka. Nastavila je Španija sa totalnom inicijativom i do poluvremena uspela da izjednači preko Rodrija.

U drugom delu igre je bila ista priča. Španija je posle minut imala prvu šansu, a već u 51. minutu je rešila brige. Jamal je odlično centrirao i pronašao potpuno samog Fabijana Ruiza na drugoj stativi koji je matirao nemoćnog Mamardašvilija i preokrenuo rezultat.

Sve je bilo gotovo u 75. minutu. Niko Vilijams je na asistenciju Fabijana napravio odličan solo prodor i zakucao loptu pod prečku, a Dani Olmo je u 83. minutu „overio“ plasman Španije u četvrtfinale.

ŠPANIJA - GRUZIJA 4:1 (1:1)

Stadion Kelna

Sudija: Fransoa Leteksje (Francuska)

Kraj, Španija je u četvrtfinalu EP

90. minut - Igraće se još tri minuta.

83. minut - Goooool! Majstorija Olma za ogromnih 4:1.

80. minut - Nova prilika za Španiju, ponovo Jamal, ali brani golman Gruzije.

75. minut - Goooool! Niko Vilijams vrlo verovatno stavlja tačku na utakmicu i vodi Španiju među osam najboljih!

68. minut - Dobra kontra Gruzije i šut Kitiešvillija zamalo pored gola.

63. minut - Lamin Jamal propušta veliku priliku da dotuče Gruziju.

55. minut - Udarac Morate, lopta odlazi pored gola.

51. minut - Goooool! Ruiz donosi preokret Španiji!

49. minut - Najbolji igrač Gruzije šutirao je sa svog dela terena, kada je video da je španski golman Unai Simon izleteo, malo je falilo da Kvarachelija pogodi.

45. minut - Poluvreme, 1:1.

44. minut - Alvaro Morata je dobio žuti karton.

39. minut - Goooool! Španija uzvraća udaraca, Rodri donosi izjednačenje!

32. minut - Ušao je Žorž Mikautadze u kazneni prostor i - pao! Traži penal, Fransoa Leteksije odmahuje rukama.

25. minut - Potpuna iniciajtiva Španije koja nastavlja da napada svim silama, ali Gruzija odoleva.

22. minut - Novi šut Španaca u okvir gola, Ruiz je tukao, ali brani golman Gruzije!

18. minut - Gooooool! Gruzija vodi posle autogola Normana! Sevnula je kontra, sve se brzo odvilo, Hviča je bio u kaznenom, a loptu je u svoju mrežu sproveo Robin le Norman. Ovo je prvi gol koji su Španci primili od početka turnira!

11. minut - Dva kornera je izveo Niko Vilijams sa leve strane, nije bilo naivno. Neko od Gruzina je loptu skrenuo ka Giorgiju Mamardašviliju, zaustavio ju je, a Alvaro Morata nije uspeo iz peterca da je ćušne u gol.

5. minut - Prva velika šansa. Centrirao je Karvahal sa desne strane, Pedri zahvatio loptu, ali dobro je reagovao Mamardašvili.

1. minut - Utakmica je počela! Odmah Španija preti, lopta je pala u kazneni prostor, ali se Morata nije snašao.

19.58 - Španija je reprezentacija koja je najviše pokazala od početka šampionata. Osvojili su maksimalnih devet bodova u grupi, gde su joj rivali bili Albanija, Hrvatska i Italija.

19.56 - Gruzija je najprijatnije iznenađenje prvenstva, a do osmine finala je došla tako što je osvojila četiri boda i zauzela treće mesto u grupi iza Portugala i Turske, a ispred Češke.

19.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici osmini finala u kojoj se sastaju Španija i Gruzija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Kelna.