HEROJ ŠPANIJE I ČUDNA PROSLAVA GOLA O ovom potezu Španca bruji cela Evropa, a iza svega stoji neverovatna priča (VIDEO)

08:42 | 06-07-2024

EP2024 0

Fudbaleri Španije prošli u polufinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj posle gola Mikela Merina u 119. minutu

Mikel Merino

Nemačka je kao domaćin ostala bez plasmana u polufinale prvenstva Evrope iako su uspeli da izbore produžetke pogotkom Florijana Virca u 89. minutu.

Ipak, Španija se nije predavala, otišlo se u produžetke, a onda je na scenu stupio Mikel Merino!

Svi su mislili da ćemo gledati penale, ali je Merino u 119. minutu uspeo da savlada Manuela Nojera i odvede crvenu furiju u polufinale!

PLAČE RONALDO, PLAČE FELIKS Rade Bogdanović ponovo u svom stilu, hit reakcija na ispadanje Portugala sa EP

Heroj nacije je potom "zaplesao" i obišao krug oko korner zastavice, svakako nešto što ne viđamo često.

Ubrzo, stiglo je i objašnjenje o čemu je reč.

Mikel Merino je kopirao svog oca, Anhela, koji je isto na Štutgart Areni, bukvalno na isti način obišao krug oko zastavice nakon što je bio strelac na meču Štutgarta i Osasune u drugom kolu UEFA Kupa.

Osasuna je na tom meču odigranom 5. novembra 1991. godine pobedila rezultatom 3:2, a Merino je bio strelac drugog gola za španski tim.