"LALE" PROCVETALE U NEMAČKOJ Holandija posle preokreta izbacili Tursku i zakazali polufinale sa Englezima

22:55 | 06-07-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva nakon pobede nad Turskom - 2:1.

EP 2024

Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u četvrtfinalu u Berlinu savladala Tursku rezultatom 2:1.

Turci su poveli golom Sameta Akajdina u 35. minutu, a preokret su doneli Stefan De Fraj u 70. i Mert Muldur autogolom u 76. minutu posle udarca Kodija Gakpa.

Holandija će u polufinalu, 10. jula u Dortmundu, igrati protiv Engleske.

Dan ranije u Minhenu, u prvom polufinalu, sastaće se Španija - Francuska.

HOLANDIJA - TURSKA 2:1 (0:1)

Stadion: Olimpijski stadion u Berlinu, Sudija: Klemon Turpan

KRAJ!

90. minut - Još pet minuta nadoknade!

76. minut - GOOOOOL! Kodi Gakpo! Veliki preokret Holandije!

70. minut - GOOOOOL! Stefan de Fraj! Kakav centaršut Depaja i samo se poklonio defanzivac Holanidije!

65. minut - Velika prilika za Tursku, ali odlično brani Verbrugen udarac Jildriza.

55. minut - Stativa! Sjajan udarac Gulera iz slobodnog udarca koji pogađa levi okvir gola!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

35. minut - GOOOOOL! Turska vodi! Akajdin glavom uspava da matira Holanđane!

30. minut - Ćavi Simons je bio neoprezan i dobio je žuti karton.

25. minut - Bolji Holanđani za sada. Turci prete uglavnom iz kontri, ali ua sada oba golmana bez posla.

2. minut - Prva prilika na meču za Holandiju! Depaj je probao, ali njegov udarac ide pored gola.

21.00 - Utakmica je počela!

20.48 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala Evropskog prvenstva između Holandije i Turske. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz Berlina.