SAUTGEJTOV DŽOKER ODVEO ENGLESKU U FINALE "Gordi albion" u prvom minutu nadoknade rastužio Holanđane i zakazao klasik sa Španijom

22:55 | 10-07-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Holandiju sa 2:1 i plasirala se u finale Evropskog prvenstva

Engleska

Engleska će u nedelju u finalu na stadionu u Berlinu igrati protiv Španije koja je eliminisala Francusku.

Gol odluke postigao je Oli Votkins u prvom minutu sudijske nadoknade. Zanimljivo da je on u igru ušao samo deset minuta ranije i to umesto Harija Kejna.

Prvo poluvreme je bilo sjajno i bez dileme najbolje koje je Engleska odigrala od početka prvenstva.

Holanđani su poveli iz prve prave šanse, bombom Ćavija Simonsa nakon što je Deklan Rajs izgubio loptu.

Već u 14. minutu, Englezi su izveli lepu akciju, Saka je proigrao Kejna, koji je gađao preko prečke, ali je usledio poziv iz VAR sobe. Utvrđeno je da je Damfris preoštro startovao, visoko podignutnom nogom i sudija je pokazao na belu tačku.

Hari Kejn je preuzeo odgovornost i pogodio sam donji levi ugao za 1:1.

Onda je usledila nova velika šansa za Englesku, Foden se ubacio iza leđa odbrane, gađao sa peterca i savladao Verbrugena, ali je Damfris izbacio loptu sa gol linije i sačuvao mrežu.

Holanđani su konačno uspeli da se ponovo konsoliduju posle pola časa igre, a onda je nakon kornera sa desne strane Damfris glavom pogodio prečku i umalo se u potpunosti iskupio.

Englezi su nastavili da napadaju i već u 32. minutu Foden je maestralno gađao, ali je stativa sačuvala gol Holandije.

Drugo poluvreme bilo je sušta suprotnost prvom. Oprezna igra na obe strane, bez uzubđenja.

Ipak, u poslednjim trenucima na scenu stupa napadač Aston Vile Oli Votkins i odvodi Englesku u drugo uzastopno finale Evropskog prvenstva.

HOLANDIJA - ENGLESKA 1:2 (1:1)

Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)

Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka)

Kraaaaj! Engleska je u finalu!

90. minut - Gooooool! Engleska vodi, strelac je Oli Votkins! Holanđani na kolenima!

84. minut - Sve smo bliži produežcima.

79. minut - Zatresao je mrežu Saka posle centaršuta Vokera sa desne strane, ali je pomoćni sudija digao zastavicu. Čeka se potvrda VAR sobe. Ništa od gola, ofsajd je bio.

74. minut - Opasna kontra Holandije, sjajno reaguje Voker ispred Gakpa.

65. minut - Konačno šansa. Nakon slobodnog udarca za Holandiju lopta dolazi do Van Dajka koji šutira iz prve,a li Pikford odlično interveniše.

60. minut - Drugo poluvreme je zasad negledljivo! Neverovatno koliko je opao kvalitet fudbala

51. minut - Za razliku od starta prvog dela, drugo dosta mirno.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme, odličnih 45 minuta je iza nas.

39. minut - Novi dobar udarac Fodena, ponovo je Verbrugen na visini zadatka.

35. minut - Peh za Holandiju, De Paj se povredio i neće moći da nastavi utakmicu. Umesto njega je ušao Verman.

32. minut - Foden pogađa stativu! Ostavili su ga Holanđani samog, on odlično šutirao, ali ovoga puta je Holandija imala sreće.

29. minut - Holanđani pogađaju prečku! Nakon kornera Dampfris sjajno skače, ali na sreću Engleza lopta pogađa prečku gola!

27. minut - Dosta bolja igra Engleza u ovim momentima koji imaju inicijativu.

21. minut - Velika prilika za Englesku. Mejnu je sjajno uposlio Fodena koji vara Verbrukena, a loptu sa gol linije izbacuje De Fraj.

18. minut - Goooool! Engleska ekspresno stiže do izjednačenja, Kejn je siguran sa bele tačke.

Još jedan pokušaj Harija Kejna, probao je volej udarcem, ali mu se isprečio na putu Denzel Damfris. Kejn se žali na udarac i da bi mogao da bude čak i penal. Igra je zaustavljena... Damfris je otvorenim đonom išao na šutersko stopalo Kejna, Cvajer je išao da gleda VAR i pokazao na belu tačku.

13. minut - Dobar udarac Kejna iz velike daljine, ali oprezan je golman Holandije.

7. minut - Gooooool! Holandija vodi sjajnim golom Ćavija Simonsa! Deklan Rajs je suviše lako izgubio loptu, Simons je to kaznio i postigao sjajan pogodak i to u padu!

4. minut - Beležimo i prvu opasniju akciju, probao je Simons da proigra Malena loptom u prostor, ali se nije snašao fudbaler Dortmunda, Stons na visina zadatka.

1. minut - Utakmica je počela!

20.18 - Englezi su u osmini finala izbacili Slovačku, a zatim su bili bolji od Švajcarske. Holanđani su eliminisali Rumuniju i Tursku.

20.15 - Engleska je pet bodova bila u prva u grupi ispred Srbije, Danske i Slovenije, dok je Holandija bila treća sa četiri boda iza Austrije i Francuske, a ispred Poljske.

19.58 - Pred početak meča došlo je do tuče navijača.

19.56 - Sa tri gola u dosadašnjem delu turnria napaač Holandije Kodi Gakpo deli prvo mesto na listi strelaca sa Olmom iz Španije, Mikautadzeom iz Gruzije, Šrancom iz Slovačke i Musijalom iz Nemačke.

Najbolji strelac Engleske je Džud Belingem sa dva gola.

19.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva u kojoj se sastaju Holandija i Engleska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dortmunda.