JUNAJTED NEKAKO PREŽIVEO Onana udahnuo novi život, "crveni đavoli" očitali lekciju "svecima"

17:10 | 14-09-2024

Bitna pobeda za četu Erika Ten Haga.

FK Mančester junajted

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su kao gosti Sautempton rezultatom 3:0 u prvom meču 4. kola Premijer lige.

Domaćin je imao veliku šansu da povede u 33. minutu, ali je golman Mančester Junajteda Andre Onana odbranio penal Kameronu Arčeru i tako udahnuo novi život "crvenim đavolima".

Kazna za taj promašaj "svece" je stigla samo dva minuta kasnije, Matijs de Liht je bio strelac posle centaršuta Bruna Fernandeša.

Gosti su prednost duplirali u 41. minutu, Amat Dijalo je dodao do Markusa Rašforda, a napadač "đavola" je preciznim udarcem iskosa sa 18 metara savladao Arona Ramzdejla.

Sautempton je meč okončao sa 10 igrača, u 79. minutu defanzivac Džek Stivens je dobio direktan crveni karton posle pogibeljnog starta na rezervisti Junajteda Alehandru Garnaču.

Upravo je Garnačo u 90+6. minutu postavio konačan rezultat posle asistencije Dioga Daloa.

Junajtedu je ovo druga pobeda u sezoni i sad ima šest bodova, dok je Sauthempon nanizao i četvrti poraz na startu sezone.