POTPUNI DEBAKL HRVATA U LIGI ŠAMPIONA Dinamo primio devet golova od Bajerna, Liverpul se naljutio i umirio Zvezdinog rivala

22:58 | 17-09-2024

Pratili smo mečeve 1. kola nove Lige šampiona.

Liga šampiona

Domaćin, za koje je od početka igrao Strahinja Pavlović, je poveo preko Kristijana Pulišića, ali to je sve što je uradio. Posle toga su gosti dominirali, propustili brojne šanse, a samo je Mohamed Salah pogodio dve prečke.

Dinamo iz Zagreba doživeo je istorijski debakl porazom od Bajerna u Minhenu 9:2, uz četiri gola Harija Kejna. Zagrepčani su upisali najteži poraz u istoriji i postali prvi tim koji je u Ligi šampiona primio devet golova.

Real je, uz malo muke, savladao Štutgart 3:1, uz prvence Mbapea i Endrika. Dok je Sporting sa 2:1 savladoa Lil.

Rezultatati i strelci: Milan - Liverpul 1:3 (Pulišić 3 - Konate 23, Van Dajk 41, Soboslaj 67), Bajern - Dinamo Zagreb 9:2 (Kejn 19. penal, 58, 73. penal, 78. penal, Gereiro 34, Olise 38, 61, Sane 85, Gorecka 90+2 - Petković 49, Ogivara 50), Real Madrid - Štutgart 3:1 (Mbape 46, Ridiger 83, Endrik 90+5 - Undav 68), Sporting - Lil 2:0 (Đekereš 38, Debast 65). Ranije odigrano: Juventus - PSV 3:1 (Jildiz 21, Mekeni 27, Gonzales 52 - Saibari 90+3), Jang Bojs - Aston Vila 0:3 (Tilemans 27, Ramzi 38, Onana 86).

LIGA ŠAMPIONA (1. KOLO) - UTORAK:

Juventus - PSV 3:1 (Jildiz 20, Mekeni 26, Gonzalez 53 - Saibari 90+3)

Jang Bojs - Aston Vila 0:3 (Tielmans 27, Remzi 38, Onana 86)

Milan - Liverpul 1:3 (Pulišić 3 - Konate 23, Van Dajk 41, Soboslaj 67)

Bajern - Dinamo Zagreb 8:2 (Kejn 20p, 58 i 73p, 77p, Gereiro 33, Olise 38 i 61, Sane 85, Gorecka 90+2 - Petković 49, Ogivara 50)

Real Madrid - Štutgart 2:1 (Mbape 46, Ridiger 83, Endrik 90+6 - Undav 68)

Sporting - Lil 2:0 (Đekereš 38, Debast 65)

KRAJ!

90+6. minut - GOOOOOL! Endrik stavlja tačku na pobedu Reala!

90+2. minut - GOOOOOL! Sada je 9:2! Goreca se upisuje!

85. minut - GOOOOOL! Bajern vodi 8:2! Upisao se i Sane!

83. minut - GOOOOOL! Ridiger! Real postiže gol za 2:1!

77. minut - GOOOOL! Sedmi gol Bajerna! Kejn je bio precizan, ponovo sa bele tačke!

73. minut - GOOOOL! Bajern postiže i šesti gol, a Kejn svoj treći večeras protiv Dinama!

68. minut - GOOOOL! Šok za Real! Undav donosi izjednačenje Štutgartu u Madridu!

67. minut - GOOOOOOL! Liverpul vodi sa 3:1! Milan je potpuno potonuo, a Soboslaj se upisao!

65. minut - GOOOOL! Sporting preko Debasta dolazi do 2:0 protiv Lila!

61. minut - GOOOOL! Olise! Naljutio se Bajern i došao do petog pogotka!

58. minut - GOOOOL! Kejn uzvraća! Sada je 4:2 za Bajern!

50. minut - GOOOOL! Blickrig Dinama i sada su Hrvati potpuno u igri! Ogivara postiže pogodak!

49. minut - GOOOOOL! Dinamo smanjuje u Minhenu preko Bruna Petkovića!

46. minut - GOOOL! Mbape donosi prednost Realu protiv žilavog Štutgarta!

POLUVREME!

41. minut - GOOOOOL! Liverpul okreće pre kraja prvog poluvremene! Posle Konatea i drugi štoper, kapiten Van Dajk dolazi do gola!

38. minut - GOOOOOL! Potpuni nokdaun Dinama! Olise se upisuje za 3:0! U isto vreme Đekereš donosi prednost Sportingu protiv Lila!

33. minut - GOOOOL! Bajern vodi 2:0 protiv Dinama, sada je pogodak postigao Gereiro!

23. minut - GOOOOL! Liverpul stiže do izjednačenja! Konate najviši u skoku nakon kornera i glavom šalje loptu u mrežu!

20. minut - GOOOOL! Bajern vodi protiv Dinama, gol je postigao Kejn iz penala!

3. minut - GOOOOL! Pulišić! Milan vodi protiv Liverpula!

21.00 - Počelo je i preostalih četiri meča prvog dana Lige šampiona!

KRAJ! Čekamo utakmice od 21 čas!

90+3. minut - GOOOOL! PSV ipak dolazi do utešnog pogotka! Saibari se upisuje!

86. minut - GOOOOL! Vodi i Aston Vila sa 0:3! Onana je strelac gola za Engleze!

53. minut - GOOOOOL! Kakva majstorija Vlahovića i asistencija za Gonzaleza koji je samo mogao da se pokloni i pogodi za 3:0.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Torinu i Bernu!

POLUVREME!

38. minut - GOOOOL! Uspeva i Aston Vila da duplira prednost, pa golom Remzija sada vodi sa 0:2 u Bernu!

27. minut - GOOOOOL! Pogodak i u Bernu! Tielman dovodi Aston Vilu do prednosti!

26. minut - GOOOOL! Juventus uspeva da brzo udvostruči prednost! Mekeni na asistenciju Vlahovića!

20. minut - GOOOOL! Vodi Juventus! Prvi gol u novoj sezoni Lige šampiona postigao je Jildiz!

18.45 - Utakmice su počele!

18.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen 1. kolu Lige šampiona. Uz sport.alo.rs pratite uživo promene rezultata sa stadiona širom Evrope.