NULA U MANČESTERU PSŽ u 90. minutu srušio debitanta, petarda Seltika

22:51 | 18-09-2024

Pratili smo mečeve 1. kola drugog dana nove Lige šampiona.

Siti - Inter

U derbiju večeri Mančester siti i Inter su odigrali meč bez golova, PSŽ je minimalnim rezultatom savladao Đironu, Seltik je deklasirao Slovan sa 5:1, dok je Dortmund pobedio Klub Briž 3:0.

Prvo poluvreme bilo je zaborav, na četiri utakmice postignut je tek jedan gol za 45 minuta i to je Seltik poveo protiv Slovana.

Drugi deo je bio sadržajniji, Seltik je deklasirao Slovna, dok je Dortmund u poslednjih 15 minuta došao do trijumfa u Belgiji.

PSŽ se sve do samog finiša mučio sa debitantnom u elitnom takmičenju, da bi Mendes u 90. minutu prekratio muke.

Što se tiče duela između Sitija i Intera, viđeno je po nekoliko dobrih prilika na obe strane. Gosti su se uglavnom branili, ali su bili veoma opasni iz kontri, dok su "građani" imali inicijativu, ali su mreže mirovale.

LIGA ŠAMPIONA (1. KOLO) - SREDA

Seltik - Slovan 5:1 (1:0) Skels 16, Furuhaši 47m Engels 55p, Maeda 70, Ajda 87 - Vimer 61

Klub Briž - Dortmund 0:3 (0:0) Gitens 76, 87, Girasi 90+5p

Mančester siti - Inter 0:0

PSŽ - Đirona 1:0 (0:0) Mendes 90

90+5. minut - Dortmund dolazi i do trećeg gola protiv Klub Briža!

90. minut - Goooool! PSŽ napokon dolazi do gola, verovatno i pobede protiv Đirone!

87. minut - Petarda Seltika protiv nemoćnog Slovana!

86. minut - Gooooool! Dortmund je duplirao prednost i rešio pitanje pobednika.

76. minut - Goooool! Konačno gol na nekoj utakmici, a da to nije Seltik - Slovan, Dortmund vodi protiv Klub Briža sa 1:0!

70. minut - Gooool! Poker Seltika koji sada vodi sa 4:1!

70. minut - Siti je propustio sijaset prilika.

61. minut - Goooool! Slovan smanjuje na 3:1!

56. minut - Gooool! Ponovo Seltik stiže do pogotka i to posle penala!

47. minut - Goooool! Seltik je duplirao prednost protiv Slovana i vodi sa 2:0!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nadamo se da će biti mnogo uzbudljivije od prvog.

45. minut - Poluvreme! Na četiri utakmice svega jedan gol za 45 minuta!

43. minut - De Brujne propušta veliku priliku, sjajna reakcija Zomera.

36. minut - Dve velike šanse za Siti! Najpre je pod pritiskom odbrana Intera ostavila dovoljno prostora Holanu da šutira sa petnaestak metara pored stative, a onda je Bernardo Silva promašio loptu u petercu i zicer situaciji, neposredno pre nego što je Holan pravio faul. Da je Silva bolje reagovao na centaršut sa leve strane, Siti bi verovatno poveo.

23. minut - Kvalitetan meč na Etihadu, nekoliko dobrih prilika na obe strane, ali golova još uvek nema.

17. minut - Goooool! Evo konačno prvog pogotka, Seltik vodi protiv Slovana!

10. minut - Mreže još uvek miruju na sve četiri utakmice.

1. minut - Utakmice su počele!

19.58 - Debitant u eliti, Đirona, ima paklen zadatak već na startu, jer se sastaje sa Pari Sen Žermenom.

19.56 - Najzanimljivje će biti u Mančesteru, gde Siti u reprizi prošlogodišnjeg finala dočekuje Inter.

19.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama prvog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa mečeva elitnog takmičenja.