Ludnica u duelu Zvezdinih rivala, Atletiko slavio posle preokreta

23:04 | 19-09-2024

Utakmicama u Monaku, Brestu, Madridu i Bergamu završeno je prvo kolo Lige šampiona.

Monak - Barsa

Atalanta našeg Lazara Samardžića odolela je Arsenalu. Meč u Bergamu je završen bez golova.

Fudbaleri Monaka priredili su veliko iznenađenje savladavši Barselonu na svom terenu sa 2:1 u prvom kolu Lige šampiona.

Barselona je rano, već u 11. minutu, ostala sa igračem manje. Golove za domaći tim su postigli Akliuče u 16. i Ilenikena u 71. minutu, dok je gol za Barselonu postigao Lamine Jamal u 28. minutu.

Atletiko je posle preokreta u Madridu savladao Lajpcig sa 2:1. Gosti su poveli golom Šeška u 4. minutu, a preokret su doneli Grizman u 28. i Himenez u 90. minutu.

Istorijsku prvu pobedu ostvarila je ekipa Bresta. Francuzi su na svom terenu savladali Šturm iz Graca sa 2:1. Domaćin je poveo golom Magnetija u 25. minutu. Gosti su izjednačili u prvom minutu zaustavnog vremena prvog poluvremena autogolom Fernandesa. Pobedu Francuzima je doneo Sima u 56. minutu.