NEMOĆ TADIĆEVOG FENERA Galatasaraj slavio u velikom derbiju

22:42 | 21-09-2024

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su na gostujućem terenu Fenerbahče sa 3:1 u velikom derbiju Turske

Galata

Aktuelni prvak, Galatasaraj, ponovo je bolje otvorio sezonu od glavnog konkurenta Fenerbahčea i trijumfom u velikom derbiju uspeo da pobegne sastavu Žozea Murinja na pet bodova razlike.

Livaković je posle kornera Galatasaraja loše reagovao i lopta se posle pokušaja Toreire odbila od stative, pa od Livakovića i završila u mreži.

Potom je Viktor Osimen centrirao sa leve strane i pronašao Mertensa koji matira Livakovića za ogromnih 2:0, a u drugom poluvremenu je Sara rešio sve dileme i u 59. minutu pogodio za 3:0.

Dušan Tadić je ubrzo napustio igru i samo nekoliko minuta kasnije je stigao gol. Fener je iznudio penal i Edin Džeko preuzima odgovornost, pogađa i postavlja konačnih 3:1.