BODE NIJE ZA ŠALU Rival kog je Zvezda izbacila iz Lige šampiona pobedio Porto na otvaranju Lige Evrope

20:44 | 25-09-2024

Velika pobeda norveškog tima.

FK Bode Glimt

Fudbaleri Bode Glimta pobedili su večeras kod kuće Porto rezulatom 3:2, u meču prvog kola Lige Evrope. Porto je poveo u osmom minutu golom Samua Omorodiona, Kasper Heg je poravnao rezultat u 15.

Preokret za Bode doneo je Jens Hauge golovima u 40. i 62. minutu. Konačan rezultat postavio je Deniz Gul pogotkom u 90. minutu. Bode je od 51. minuta igrao sa 10 fudbalera, pošto je Isak Mata dobio drugi žuti karton.

Reprezentativac Srbije Marko Grujić odigrao je za Porto 69 minuta.

FK Bode Glimt Tanjug/Ap

Norveški šampion će u drugom kolu LE igrati protiv Rojal Uniona, dok će Porto dočekati Mančester junajted.

Fudbaleri AZ Alkmara pobedili su Elfsborg rezultatom 3:2 u prvom kolu LE.

Golove za AZ postigli su Ruben van Bomel u 44. i 50. minutu i Troj Parot u 74. minutu iz penala.

Strelci za Elfsborg bili su Timoti Ouma u 23. i Simon Hedlund u 53. minutu.