Tadićev Fener slavio posle drame, pobedio i Rendžers na startu Lige Evrope

21:02 | 26-09-2024

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Union Sen Žil rezultatom 2:1 u prvom kolu Lige Evrope.

Fener

Ekipa trenera Žozea Murinja je povela u 26. minutu, posle kornera, kad se najbolje snašao Čalar Sojundžu i poslao loptu u mrežu belgijskog kluba.

Doskorašnji kapiten Srbije Dušan Tadić počeo je meč sa klupe domaćina, a u igru je ušao u 65. minutu. Gosti su u 74. minutu ostali sa desetoricom na terenu, direktan crveni karton dobio je Kevin MekAlister zbog prekršaja nad Jusefom En Nesirijem na ivici šesnaesterca. Konačan rezultat postavio je Kristijan Burdžes komičnim autogolom u 82. minutu.

U 90. minutu rezervista Fenerbahčea Brajt Osaji-Samuel skrivio je penal i dobija drugi žuti karton.

Jedanaesterac je izveo Hrvat Franjo Ivanović, ali mu je zemljak sa gola Fenerbahčea Dominik Livaković odbranio. U narednom napadu Ivanović je bio asistent Rosu Sajksu za konačan rezultat.

U drugom meču dana koji je igran u ranijem terminu Rendžers je kao gost pobedio Malme rezultatom 2:0.

Nedim Bajrami je već u 1. minutu dao gol posle dodavanja Sirila Desersa. Rezervista Rendžersa Ros MeKkosland potvrdio je pobedu golom u 76. minutu.