SITIJU NE IDE BEZ RODRIJA Šampion osvojio samo bod u Njukaslu

16:26 | 28-09-2024

Kiks "građana" na gostovanju

siti

Fudbaleri Njukasla i Mančester sitija odigrali su nerešeno 1:1 na "Sent Džejms Parku" u prvom meču šestog  kola Premijer lige.

Siti je poveo u 35. minutu preko Joška Gvardiola, koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru i poslao loptu u mrežu.

Domaći tim je došao do izjednačenja u 57. minutu, kada je Ederson oborio Gordona i sudija je odmah pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala je bio Entoni Gordon.

Rezultat se do kraja meča nije menjao i Njukasl je tako nastavio seriju mečeva bez poraza na domaćemn terenu. Poslednji put su "svrake" poražene na svom stadionu upravo od Sitija i to u januaru.

Aktuelni šampion je tako upisao drugi uzastopni remi, nakon što je u prethodnom kolu odigrao 2:2 sa Arsenalom. Siti je ostao na prvom mestu sa 14 bodova, ali psotoji velika verovatnoća da Arsenal i Liverpul preuzmu vrh tabele.