ČISTA PETICA TSC slavio u derbiju, Novi Pazar krenuo ka vrhu tabele

22:12 | 28-09-2024

Sjajne pobede TSC-a i Novog Pazara.

FK TSC

Fudbaleri TSC-a savladali su kao gosti Čukarički rezultatom 2:1 u meču 10. kola Superlige Srbije.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ifet Đakovac je bio najzaslužniji za pobedu kluba iz Bačke Topole na Banovom brdu.

Đakovac je u petom minutu bio asistent Aleksandru Ćirkoviću, a u 57. minutu je postigao gol za konačnih 2:1.

Čukarički je izjednačio na 1:1 golom Mihajla Cvetkovića u 37. minutu posle dodavanja Lazara Tufegdžića.

Gosti su meč okončali sa desetoricom, pošto je u 90+2. minutu zbog druge javne opomene isključen Mateja Đorđević.

Novi Pazar je savladao kod kuće kragujevački Radnički rezultatom 2:0 i tako upotpunio pet golova ove večeri na dva meča.

Domaćin je poveo golom Uroša Đuranovića u 29. minutu, asistent je bio Holanđanin Rodrigo Antvi. Pobedu je potvrdio Filip Bačkulja golom u 90+7. minutu posle asistencije Adema Ljajića.

Čukarički je i pored poraza ostao četvrti sa 17 bodova, TSC je sedmi sa 13, ali i utakmicom manje. Radnički iz Kragujevca je šesti sa 13 bodova iz 10 utakmica, dok Novi Pazar sad ima 11 bodova iz devet utakmica i nalazi se na jedanaestom mestu.