VLAHOVIĆ OD HEROJA DO TRAGIČARA Veliki kiks Juventusa, Kaljari ondeo bod iz Torina

15:20 | 06-10-2024

"Stara dama" ostala bez pobede

juventus-kaljari

Fudbaleri Juventusa odigrali su na svom tereu nerešeno sa Kaljarijem 1:1 u sedmom kolu italijanske serije A.

Torinski tim je poveo u 15. minutu, kada je jedan od gostujućih igrača igrao rukom u kaznenom prostoru i dosuđen je jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Dušan Vlahović i postigao peti gol u osam dana.

Mogao je srpski napadač da reši pitanje pobednika, ali je propustio kolosalnu šansu. Odbitak koji uglavnom koristi i rpetvara u gol je ovoga puta promašio. Loptu je zahvatio vrlo traljavo i poslao ju je pored leve stative.

Izuzev te prilike, Juventus je bio prilično pasivan u napadu, što su gosti iskoristili i krenuli su sve više da ugrožavaju gol domaćih. To im se isplatilo u 87. minutu, kada je dosuđen još jedan kazneni udarac. Izveo ga je Racvan Marin i doneo izjednačenje svom timu.

Juventus posle sedam odigranih kola ima 13 bodova i nalazi se na trećem mestu, dok je Kaljari 15. sa 6 osvojenih bodova.