ČUDO NA VEMBLIJU Srbin napravio senzaciju sa Grcima, Engleska poklekla usred Londona

23:55 | 10-10-2024

Košarkaši Bajerna su pred meč protiv Partizana poraženi u meču drugog kola Evrolige od Panatinaikosa rezultatom 79:94.

Fudbalska reprezentacija Grčke

Fudbaleri Grčke predvođeni srpskim selektorom Ivanom Jovanovićem pobedili su golovima Vangelisa Pavlidisa Englesku u Londonu rezultatom 2:1 u meču trećeg kola grupe B2 lige nacija.

Grčka je prvi put u istoriji pobedila Englesku, u prethodnih devet utakmica samo je dva puta stigla do remija. Napadač Benfike je prvi gol na Vembliju dao posle soloporodora kad je sa sedam, osam metara poslao loptu u mrežu u 49. minutu. Pavlidis je dao gol i u 83. minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Fudbalska reprezentacija Grčke Bradley Collyer/PA via AP

Džud Belingem je izjednačio u 87. minutu, ali je 26-godišnji Pavlidis golom u 90+4. minutu, iskosa sa desetak metara, doneo Grčkoj sigurno najveću pobedu u prethodnoj deceniji. U drugom meču iste grupe Irska je posle preokreta kao gost savladala Finsku rezultatom 2:1.

Na tabeli Grčka ima devet bodova, Engleska šest, Irska tri, dok je Finska na nuli.

Prvoplasirana selekcija će direktno u Ligu nacija A, dok drugoplasirana ide u baraž za plaman u viši rang. U narednom kolu, u nedelju, Grčka dočekuje Irsku, dok Engleska gostuje Finskoj.