23:56 | 11-10-2024

Fantastična partija srpskog napadača.

Samed Baždar

Izdvojila je Saragosa pre tri meseca 1.500.000 evra da otkupi Sameda Baždara od Partizana. Moglo bi to da se ispostavi kao jedna od boljih odluka u novijoj istoriji kluba.

Barem sudeći prema večerašnjoj partiji u kojoj je Baždar doneo pobedu Saragosi na gostovanju Tenerifama - 2:3.

Gubila je Saragosa sa čak 2:0 na neugodnom gostovanju, da bi Baždar preuzeo stvar u ruke u poslednjem kvartalu meča.

Između ta dva gola srpskog napadača se "umuvao" i pogodak Ivana Azona u 79. minutu, ali je definitivno Baždar bio prva figura utakmice.

Odjekivaće narednih dana Saragosom "Samede, Samede". I to sasvim zasluženo, pošto je ekipa trenutno na drugom mestu Segunde (ono vodi u Primeru na kraju sezone) sa 16 bodova.

A sam Baždar je među 10 najboljih strelaca lige sa tri data pogotka do sada...