"LALE" BEZ ŠANSE U MOSKVI Lalatović debitovao, Zenit ubedljivo slavio protiv Vojvodine

21:10 | 12-10-2024

Rezultat na povratničkom debiju Nenada Lalatovića je bio 4:1 za domaći tim.

Nenad Lalatović

Fudbaleri Vojvodine iskoristili su reprezentativnu pauzu kako bi prihvatili poziv Zenita i u Sankt Peterburgu odigrali prijateljski meč.

Od prvog sudijskog zvižduka tim Sergeja Semaka nagovestio je ofanzivne ambicije. Novosađani su prvi put poklekli u 10. minutu kada je doskorašnji napadač moskovskog Spartaka, Aleksander Sobolev, rutinski završio akciju i savladao Dragana Rosića.

Uzvratila je Vojvodina 15 minuta kasnije posle prekida. Odlično je korner izveo Vukan Savićević, da bi štoper Đorđe Crnomarković nadskočio svoje čuvare i glavom poslao loptu u mrežu.

Već do odlaska na pauzu domaćin je obradovao navijače i rešio pitanje pobednika u svoju korist. Najpre je Sobolev po drugi put matirao golmana Novosađana, da bi Gustavo Mantuan povisio na 3:1 u smiraj prvog poluvremena.

Konačan rezultat 180 sekundi po povratku na teren postavio je Argentinac – Lusijano Gondou.