"ORLOVI" NEMOĆNI PROTIV "FURIJE" Španci lako izašli na kraj sa Srbijom, odluka o opstanku pada u Švajcarskoj

22:36 | 15-10-2024

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Španije sa 0:2 u meču 4. kola A Lige nacija.

Fudbalska reprezentacija Srbije

Prvaci Evrope su u Kordobi poveli već u petom minutu, Pedro Poro je centrirao, a na drugoj stativi je najbolje skočio Ajmerik Laport i poslao loptu u mrežu pored nemoćnog Predraga Rajkovića. Laportu je to bio drugi gol za Španiju, prethodni je dao 2021. godine na Evropskom prvenstvu, u pobedi 5:0 nad Slovačkom.

U 16. minutu Mikel Merino je pogodio stativu. Španija je novu šansu da duplira prednost imala u 34. minutu, ali je udarac Mikela Ojarzabala sa 18 metara odlično odbranio Rajković.

Selektor Srbije Dragan Stojković je već na poluvremenu napravio dvostruku promenu u timu, umesto Dejana Joveljića i Lazara Samardžića u igru su ušli Luka Jović i Marko Grujić.

Španija je u 54. minutu propustila najbolju moguću šansu da duplira prednost, Alvaro Morata je sa penala šutirao preko prečke. Srbija je mogla do izjednačenja u 63. minutu, Kosta Nedeljković je posle kontranapada centrirao, a kapiten Aleksandar Mitrović loše šutirao iz veoma izgledne pozicije.

Dva minuta kasnije Morata se iskupio za promašeni penal, matirao je Rakovića posle asistencije Fabijana Ruiza. U 77. minutu posle VAR asistencije Strahinja Pavlović je dobio direktan crveni karton zbog prekrašaja nad Ojarzabalom, a zatim je iz tog slobodnog udarca Aleks baena postigao prvi gol u dresu Španije za 3:0 za prvaka Evrope. U 80. minutu moglo je da bude i 4:0, ali je rezervista Pedri pogodio prečku.

U narednom kolu, 15. novembra, Srbija gostuje Švajcarskoj, dok će Danska biti domaćin Španiji.

ŠPANIJA - SRBIJA 3:0 (1:0)

Stadion: Nuevo Arhangel

ŠPANIJA:

SRBIJA: Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković, Zdjelar, Maksimović, Birmančević - Samardžić - Joveljić, Mitrović.

KRAJ!

90. minut - Još tri minuta nadoknade.

80. minut - Prečka! Pedro Poro je probao, ali je pogodio okvir gola.

74. minut - GOOOOL! Gore nije moglo. Baena postiže prelep gol iz slobodnog udarca za 3:0!

73. minut - Strahinja Pavlović dobija direktan crveni karton nakon što je srušio protivnika kao poslednji igrač odbrane.

70. minut - Baena je pretio sa distance, ali brani Rajković.

65. minut - GOOOOL! Iskupio se sada Morata za promašen penal i pogodio za 2:0. Španija sada jako blizu pobede.

63. minut - Mogla je Srbija sada da kazni sve promašaje domaćih. Nedeljković je sjajno probio i centrirao, a Mitrović loše zahvatio loptu i poslao je pored gola.

54. minut - Morata šalje loptu daleko preko gola! Ništa od 2:0!

52. minut - Penal za Španiju! Igrao je rukom Birmančević i sudija pokazuje na belu tačku.

46. minut - Počinje drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - Još minut nadoknade u prvom delu igre.

28. minut - Sada Zubimendi u prilici. Probao je sa distance, ali udarac ide preko gola.

16. minut - Stativa! Velika šansa za domaće, ali brani Rajković udaraca Orizabala, a onda Merino pogađa okvir gola.

5. minut - GOOOOL! Vodi Španija! Laport najviši u skoku i glavom šalje loptu u mrežu.