LEVERKUZEN PREOKRENUO U DERBIJU Hofenhajm slavi Hrvata i Bosanca

19:01 | 19-10-2024

Aktuelni šampioni Nemačke, fudbaleri Leverkuzena, savladali su posle preokreta Ajntraht (2:1), u sedmom kolu Bundeslige

fk borusija dortmund

"Farmaceuti" su tako slavili nakon dva remija, dok je tim iz Frankfurta upisao prvi poraz posle skoro dva meseca.

Marmuš je u 16. minutu doneo prednost gostima, nakon što je Bonifejs pre toga bio neprecizan sa bele tačke na drugoj strani.

Do pauze je, zahvaljujući golu Andriha u 25. minutu, Leverkuzen izjednačio, da bi se Bonifejs u 72. minutu iskupio za promašeni penal i doneo trijumf domaćima.

Leverkuzen je sada četvrti na tabeli sa 14 bodova, dok je Ajntraht pao na petu poziciju, koju drži sa 13 poena.

Lider na tabeli, tim Lajpciga, slavio je kao gost u Majncu rezultatom 2:0.

"Bikovi" su rivala, 11. ekipu na tabeli, slomili u prvom poluvremenu, a golove su postigli Simons u 20. odnosno Orban u 37. minutu.

Fudbaleri Hofenhajma su pobedili Bohum sa 3:1.

Najviše golova ovog popodneva bilo je u Menhengladbahu, gde je Borusija posle preokreta pobedila Hajdenhajm (3:2).

Frajburg je lako izašao na kraj sa Augsburgom (3:1), a sva tri gola postigao je u prvom poluvremenu, u roku od desetak minuta.