23:58 | 20-10-2024

Fantastična utakmica katalonskog giganta.

FK Barselona

Odavno Barselona nije bila ovako moćna na terenu. Još od ere Pepa Gvardiole. Magiju je vratio Hansi Flik koji je preuzeo ulogu vrhunskog mađioničara.

Da li je trik Nemca kratkotrajan ili dugotrajan, to će već pokazati vreme, ali je večeras Sevilja ispraćena "petardom" - 5:1.

Ono što je verovatno najfascinantnije je to što se Barselona uglavnom oslanja na igrače iz "La Masije" kojima je Flik dao poverenje da igraju za prvi tim.

Od Kubarsija, Baldea i Kasada do reahbilitovanog Fatija koji se večeras našao u startnih 11 posle dugo, dugo vremena...

Sevilju je načeo Levandovski u 24. minutu. Poljak je bio precizan i 15 minuta kasnije, a između ta dva pogotka strelac je bio i Pedri u 28. minutu.

Kasnije je šou preuzeo Pablo Tore koji je dotukao rivala. Najpre u 82, potom i 88. minutu. Sve što je Sevilja uspela večeras je utešni gol preko Stanisa Idumba u 87. minutu.

Da napomenemo da je srpski vezista Nemanja Gudelj odigrao čitavu utakmicu za goste iz Andaluzije.