PETARDA U KNEŽEVINI Zvezda parirala Monaku samo u prvom poluvremenu, pa doživela katastrofu za treći poraz u LŠ, povrede dvojice igrača za veliku brigu Milojevića

20:44 | 22-10-2024

Fudbaleri Monaka pobedili su Crvenu zvezdu u trećem kolu Lige šampiona rezultatom 5:1

FK Monako

Prošle su dve godine, promenjeno je takmičenje, ali  igra crveno-belih nije mnogo promenila. Ponovo su "kneževi" bili bolji, ali ovaj put uspeli su i da postignu gol više.

Osim poraza, šampion Srbije se u Beograd vraća i sa dva povređena igrača jer su utakmicu ranije morali da završe Bruno Duarte i Piter Olajinka, a morala je lekarska ekipa da reaguje i zbog Dalsija i Šerifa Endiajea.

Kada se na sve to dodaju već povređeni igrači, a pred crveno-belima su novi veliki izazovi i to na tri fronta.

Počelo je užasno po goste jer je na svu muku koja ih je snašla sa povredama prethodnih dana i nedelja u sedmom minutu Bruno Duarte morao van terena. U toku kontre gostiju samo se uhvatio za nogu i bilo je jasno da će morati van igre. Na teren je, pomalo iznenađujuće istrčao Dalsio.

FK Monako AP Photo/Laurent Cipriani

Treba pomenuti šansu koju je Zvezda imala samo 60 sekundi pre toga kada je Piter Olajinka bio najviši u skoku posle kornera, ali je udarac završio u rukama Radoslava Majeckog.

Pretili su domaći preko Tila Kerera na sličan način, a onda u 20. minutu Silas je potpuno zaboravio šta treba da uradi. Nije ispratio saigrače koji su napravili ofsajd zamku Monaku, ostao nepomičan ne desnoj strani i dopustio Takumiju Minaminu da izbije sam na Marka Ilića i lagano ga matira za 1:0. Svi su čekali da pomoćni sudija podigne zastavicu, ali je bilo jasno da od ofsajda neće biti ništa.

Nije to pokolebalo crveno-bele koji su nastavili da se bore nošeni podrškom oko 1.000 "zvezdaša" koji su bili na stadionu "Luj II". Dalsio je u 26. minutu poslao sjajnu loptu ka Šerifu Endiajeu koji je zalomio Kerera i naterao ga da napravi penal. Siguran egzekutor bio je upravo Senegalac.

FK Crvena zvezda AP Photo/Laurent Cipriani

Zvezda je odigrala gotovo pa perfektno poluvreme. Nedostajalo je svega dva minuta da se to i potvrdi, ali...

Ponovo greška, ovog puta, do tada savršenog, Uroša Spajića. Nije najbolje ispucao loptu kapiten gostiju i praktično je namestio Brilu Embolou koji je lagano matirao Ilića u 45+4. minutu i u najgorem mogućem momentu šokirao šampiona Srbije koji je već video kako na odmor ide sa nerešenim rezultatom.

Kako je počeo drugi deo igre, tako je ona Zvezda iz prvih 45 minuta nestala.

Nije mnogo trebalo da Monako to iskoristi. Već u 54. minutu videli smo pravi projektil koji je završio u mreži crveno-belih. Iako je štoper, Vilfrid Singo je u maniru vrsnih vezista raspalio po lopti sa nekih 25 metara i poslao je u nebranjeni deo Ilićevog gola.

Bril Embolo AP Photo/Laurent Cipriani

Raspala se igra Zvezde u potpunosti, osetio je domaćih "krv" i krenuo po još. Sreća je pogledala Zvezdu samo 120 sekundi nakon trećeg gola jer je Embolo igrao rukom, pa je VAR provera poništila drugi pogodak švajcarskog napadača.

Pokušao je Vladan Milojević da razmrda ekipu uvođenjem Milana Rodića i Luke Ilića, ali je od svega usledio novi pogodak za "kneževe". Upravo je Rodić proklizao u 70. minutu, a Minamino se samo poklonio i upisao četvrtu recku za svoj tim.

Da debakl bude potpun ponovo se potrudio Japanac i u 90+6. minutu zaokružio "petardu".
Zvezdu za dve nedelje očekuje utakmica protiv Barselone na "Marakani" koju će dočekati bez bodova i možda sa poslednjeg mesta na tabeli Lige šampiona.

Monako - Crvena zvezda (5:1)

Stadion: "Luj II

Sudije: Tobijas Štiler (Nemačka), Kristijan Gitelman (Nemačka), Mark Borš (Nemačka)

Monako: Majecki, Vanderson, Singo, Kerer, Henrike, Zakarija, Kamara, Aklijuš, Minamino, Ben Segir, Embolo

Crvena zvezda:  Ilić, Olajnika, Điga, Spajić, Seol, Elšnik, Krunić, Maksimović, Silas, Duarte, Endijae.

Drugo poluvreme:

Aklijuš je pogodio u petom minutu nadoknade za ubedljivu pobedu Monaka!

90+6 - Nemac je produžio šest minuta nadoknade!

90. minut - Golovin je pokušao, ali je preko gola završila ta lopta!

85. minut - Bez preteranih dešavanja, igrači Monaka rutinski privode meč kraju

Vilfrid Singo AP Photo/Laurent Cipriani

71. minut - Brutalan udarac Golovina! Tresla se stativa, sreća za Zvezdu!

70. minut - Goool! Monako ima ubedljivu prednost! Minamino je pogodio!

62. minut - Vanderson je imao dobru priliku, ali ostaje 3:1 za domaćina

56. minut - Embolo je ponovo strelac! Ali je igrao rukom, pa je četvrti gol Monaka poništen!

54. minut - Goool! Kakav pogodak Singa! Neverovatno odakle je matirao golmana Crvene zvezde!

52. minut - Spasao je i ovog puta mrežu gostiju Ilić, sreća pa se sve dobro završilo

50. minut - Tukao je po lopti Aklijuš, ali je ona završila preko gola!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45+4 minut - Neverovatno! Zvezda je u poslednjim sekundama popustila u odbrani, Embolo je strelac!

43. minut - Elšnik je dodao loptu Đigi, ali je on bio neprecizan, poslao je loptu daleko preko gola

33. minut - Odlično Zvezda igra u Kneževini, sjajno parira Monaku!

27. minut - Endijae postiže gol za penala!

20. minut - Goool! Neverovatno kakav propust je napravio Silas, Minamimo je to iskoristio i pogodio!

18. minut - Sreća za Zvezdu! Zakarija je bio u dobroj prilici posle kornera domaćih, ali srećom, sve se dobro završilo!

13. minut - Zamalo Silas da dođe do lopte i ugrozi gol rivala, ali ipak nije uspeo u toj nameri!

10. minut - Još jedna opasna prilika za domaćina! Kerer je šutirao pored gola!

6. minut - Olajinka je sa nekoliko metara tukao glavom direktno u Majeckog, problem za Zvezdu, povredio se Duarte!

3. minut - Zapretio je Monako, ali srećom po Zvezdu sve se završilo dobro

2. minut - Seol je probao iz kornera, ali nije to bila preterana opasnost po domaćina

1. minut - Utakmica je počela!

18:40 - Igrači izlaze na teren!

18:35 - Uskoro nas očekuje početak meča, a na tribinama je i Džordan Lojd, sadašnji košarkaš Monaka, a nekadašnji igrač crveno-belih!

17:45 - Građani Monaka u šoku: Korteo Delija stigao na stadion Luj II:

17:43 - Trener crveno-belih je odlučio da meč protiv Monaka igra sa dva napadača:

Zvezda: Ilić – Olajinka, Spajić, Điga, Seol – Elšnik, Krunić – Duarte, Maksimović, Silas – Endiaje

Monako: Majecki – Vanderson, Singo, Kerer, Enrike – Zakarija, Kamara – Akliuš, Minamino, Ben Segir – Embolo

17.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola Lige šampiona između Monaka i Crvene zvezde. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja sa Azurne obale i mogu li crveno-beli do prvih bodova u elitnom takmičenju.