DVA LICA SIMIĆA Piksijev adut od tragičara do strelca, velikan izgubio derbi

17:04 | 27-10-2024

Anderlehtov štoper ponovo pogodio metu.

Jan karlo Simić

Anderleht je poražen na gostovanju Brižu 2:1 (1:0), a srpski štoper Jan Karlo Simić pokazao je dva lica u derbiju 12. kola Župiler lige i ujedno belgijskog fudbala.

Novi Piksijev "orao", koji u briselskog giganta stigao letos iz Milana, nije se najpre proslavio u uvodnim minutima meča. Nespretno je reagovao i Kozemans je pogodio u osmom minutu. Briž je bio bolji rival i u 76. je duplirao preko Tilbija, a pritom mu je početkom drugog poluvremena poništen jedan gol.

Nakon greške na startu Simić je u nastavku zaigrao bolje, a uspeo je i da se iskupi tako što je smanjio rezultat. Srbin rođen u Nemačkoj pogodio je za 2:1 u 88. minutu nakon kornera. Bio je to njegov drugi gol od starta sezone u Anderlehtu za koji je odigrao ukupno 10 mečeva.

Posle 12. kola Briž je drugi na tabeli, dok je Anderleht šesti i za liderom Genkom sada zaostaje osam bodova.