PETARDA PUKLA U BOHUMU Nemilosrdni Bajern se vratio na lidersku poziciju Bundeslige

17:40 | 27-10-2024

Fudbaleri Bajerna iz Minhena uspešno su zalečili rane posle ubedljivog poraza od Barselone u Ligi šampiona (4:1), pošto su u osmom kolu Bundeslige u gostima savladali Bohum sa 5:0

FK Bajern Minhen

Bavarci, koji ove sezone ne igraju na nivou na kom se nadaju njihovi navijači, raspucali su se ovog nedeljnog popodneva u Bohumu.

Prvi gol na meču postigao je Majkl Olize u 16. minutu, kada je načeta mreža domaćeg tima.

Prednost Bajerna duplirao je Džamal Musijala deset minuta kasnije, posle asistencije Džošue Kimiha. Ujedno je to bio i poslednji gol u prvom poluvremenu.

Fudbal

Trener fudbalera Bajerna Tomas Tuhel izjavio je da nije realno da klub iz Minhena odbrani titulu u Bundesligi, ali je podsetio da je njegov tim prošle sezone uspeo u poslednjem kolu da dođe do šampionskog trofeja, prenose nemački mediji.

Fudbal

Fudbal

Fudbal

Fudbal

Fudbal

LEVERKUZEN PREOKRENUO U DERBIJU Hofenhajm slavi Hrvata i Bosanca

Igrao se 58. minut kada je Hari Kejn posle proigravanja od strane Musijale povisio na 3:0.

Liroj Sane je u 65. minutu zatresao mrežu za četiri gola prednosti gostujućeg tima.

Na kraju, konačan rezultat postavio je Kingsli Koman u 71. minutu, posle asistencije Alfonsa Dejvisa.

Ovim trijumfom je Bajern skočio na lidersku poziciju na tabeli Bundeslige. Bavarci su se izjednačili po broju bodova sa Lajpcigom, ali se nalaze na vrhu zbog bolje gol-razlike. Sa druge strane, Bohum je ostao zakucan za dno tabele sa samo jednim osvojenim poenom.