Omladinci Partizana slavili u Ligi šampiona

21:16 | 04-10-2023

Omladinska selekcija fudbalskog kluba Partizan pobedila je danas ekipu Univerzitatea Krajova iz Rumunije sa 1:0 (1:0) u prvoj utakmici prvog kola Lige šampiona za mlade.

Omladinci Partizana

Gol za srpski tim postigao je Dušan Jovanović u 15. minutu.

Vezni red Partizana potpuno je dominirao protiv rumunskog tima koji nije uspevao da stvori realnu šansu za gol skoro tokom celog meča. Bolje su Rumuni otvorili meč, nošeni podrškom publike i u narednih deset minuta stvorili su tri izgledne prilike.

Napadač Jovanović je dočekao pas kroz odbranu Univerzitatee koji je poslao Alilović, izašao je ispred golmana Goge i pogodio za 1:0.

U nastavku Partizan je bio bolji tim. Kao talasi nizali su se napadi Partizana, prilike za Ugrešića i Alilovića.

Najbolju priliku za drugi gol imali su crno-beli u 69. minutu kada je Goga odbranio udarac Ugrešića.

Revanš utakmica je na programu 25. oktobra od 18 časova u Beogradu.