GOLEADA U LIGI ŠAMPIONA Atletiko slavio posle preokreta, Šahtjor pobedio u Belgiji

21:32 | 04-10-2023

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Fejenord sa 3:2 u drugom kolu Lige šampiona, dok je istim rezultatom Šahtjor savladao Antverpen

Atletiko slavio posle preokreta
AP Photo/Bernat Armangue

Goleadu na "Vanda Metropolitano" stadionu započeo je – autogol. Jan Oblak je odbranio šut Japanca Uede, ali je na tu loptu nesrećno naleteo Mario Ermoso i ona je volšebno završila u mreži.

Ali, vođstvo Holanđana potrajalo je samo pet minuta, jer je Alvaro Morata doneo izjednačenje.

Holanđani su ponovo poveli u 34. minutu.

Tada je Hancko šutirao posle centaršuta iz slobodnog udarca, Oblak je prvi udarac odbranio, ali odbitak nije mogao i to je bilo 1:2.

Antoan Grizman je praktično "polumakazicama" uspeo da iskoristi smušenost odbrane Fejenorda i majstorski donese 2:2 u samom finišu prvog dela.

Atletiko se na to nadovezao posle samo tri minuta igre u nastavku, kada je prvi put poveo.

Opet je junak postao Alvaro Morata, koji je iskoristio sjajan pas sa desne strane i samo postavio nogu za vođstvo Španaca od 3:2.