ČUDO U BAČKOJ TOPOLI TSC golom u 90. minutu "otkinuo" bodove Olimpijakosu

20:40 | 05-10-2023

Fudbaleri TSC-a odigrali su nerešeno 2:2 (0:1) protiv Olimpijakosa u utakmici drugog kola grupe A Lige Evrope

FK TSC
Marko Metlaš

Strelci golova za TSC bili su Đakovac u 63. i Pantović u 90. minutu, dok su golove za Olimpijakos postigli Masuras u 16. i Podens u 57. minutu.

Tim iz Bačke Topole je posle bledog prvog poluvremena, u drugom zaigrao mnogo bolje i osvojio veoma važan bod.

Do prvog gola čekalo se 16 minuta. Fortunis je sjajno centrirao do Masurisa koji je savladao golmana Ilića sjajnim udarcem glavom sa sedam metara.

FK TSC EPA

Najbolju šansu za TSC u prvom poluvremenu imao je Marko Rakonjac. Centrirao je Jovanović, a centaršut je blokirao Entoi. Lopta je došla do Rakonjca koji je šutirao sa 18 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Na odmor se otišlo sa prednošću Olimpijakosa od 1:0.

Olimpijakos je duplirao prednost u 57. minutu. Podens se posle gužve u šesnaestercu domaćina odlično snašao, šutirao je iskosa sa desne strane sa desetak metara, a lopta je završila u mreži Ilića.

Samo šest minuta kasnije, tim iz Bačke Topole je smanjio rezultat. Jovanović je sjajno provukao pas za Đakovca koji je sjajno utrčao u kazneni prostor i matirao golmana Pasalakisa.

U 71. minutu, Olimpijakos je ostao sa igračem manje. Entoi je povukao za dres Jovanovića, a sudija Bastijen ga je poslao put svlačionice.

FK TSC EPA

Pokušao je Žarko Lazetić da uvođenjem Pantovića i Vulića dobije na svežini, ali se čini da je kasno napravio promene.

To mu se isplatilo u poslednjem minutu. Stojić je centrirao, a Pantović je neometan zahvatio volej sa desetak metara i matirao golmana Pasalakisa.

Ostalo je 2:2.

TSC i Olimpijakos posle dve utakmice imaju po bod.

U narednom kolu, TSC dočekuje Frajburg, dok Olimpijakos dočekuje Vest Hem.

TSC - Olimpijakos 2:2 (0:1)

Stadion: TSC Arena     Sudija: Benoa Bastijen

Strelci: Đakovac 63, Pantović 90  - Masuras 16, Podens 57

TSC: Ilić - Ćalušić, Stojić, Antonić (od 79. Vulić) - Cvetković, Radin (od 87. Mirčevski), Stanić (od 79. Pantović), Đakovac, Petrović - Jovanović (od 87. Šoš), Rakonjac (od 93. Vlalukin)

Olimpijakos: Pasalakis - Rodinei, Recos, Entoi, Kini - Heze, Kamara - Masouras (od 62. Solbaken), Fortunis (od 74. Aleksandropulos), Podens (od 62. Jovetić) – El Kabi (od 74. Poroso)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

95. minut - Pokušao je Đakovac, ali je lopta otišla preko gola.

94. minut - Žuti karton je dobio Petrović.

93. minut - U ekipi TSC-a iz igre je izašao Rakonjac, a ušao je Vlalukin.

90. minut - Bastijen je utakmicu produžio za pet minuta.

90. minut - GOOOL! TSC je izjednačio. Centrirao je Stojić, a Pantović je neometan zahvatio volej iz prve i šutirao sa desetak metara pogodivši mrežu Olimpijakosa.

85. minut - TSC ima inicijativu, ali bez konkretnog učinka.

Žuti karton je dobio Pasalakis.

FK TSC Marko Metlaš

82. minut - Šutirao je Jovetić iskosa sa leve strane, ali ga je izblokirao Stojić.

79. minut - U ekipi TSC-a iz igre su izašli Stanić i Antonić, a ušli su Pantović i Vulić.

74. minut - Iz igre su izašli El Kabi i Fortunis  a ušli su Poroso i Aleksandropulos.

73. minut - Šutirao je Petrović iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara, ali je lopta otišla pored desne stative.

71. karton - Olimpijakos ostaje sa igračem manje. Entoi je povukao za dres Jovanovića i dobio crveni karton.

63. minut - GOL! TSC je smanjio. Saša Jovanović je fantastično provukao pas za Đakovca koji se sjajno kretao, utrčao je u kazneni prostor i matirao golmana Pasalakisa.

57. minut - GOL! Olimpijakos je duplirao prednost. Šutirao je Podens iskosa sa desne strane posle gužve  u šesnaestercu, a Čaušić nije uspeo da izblokira udarac i lopta je završila u mreži.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Olimpijakosa.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Olimpijakos vodi 1:0 golom Masurasa u 16. minutu.

45. minut - Sudija je prvo poluvreme produžio za jedan minut.

39. minut - Šutirao je Petrović sa ivice kaznenog prostora, ali je intervenisao Pasalakis.

34. minut -  Pokušao je Rodinei, ali ga je Čaušić izblokirao.

31. minut - Najbolja šansa za TSC. Jovanović je na vreme uočio Rakonjca. Centrirao je, ali je loptu Zakačio Entoi. Lopta je došla do Rakonjca koji je šutirao sa 18 metara preko gola.

27. minut - Pokušao je Rakonjac sa 20 metara, ali je izblokiran od strane Recosa.

20. minut - Šutirao je Podens iz okreta sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla u korner.

16. minut - GOL! Fortunis je centrirao do Masurasa koji je savladao golmana Ilića udarcem glavom sa sedam metara.

5. minut - Olimpijakos je bolje počeo meč.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri TSC-a.

18:25 - Suidja meča biće Francuz Benoa Bastijen.

18:00 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između TSC-a i Olimpijakosa. Dešavanja sa stadiona iz Bačke Topole pratite na portalu alo.rs.