GENK SLOMIO ČUKARIČKI ZA DESET MINUTA Belgijanci ipak preveliki zalogaj za "brđane"

22:56 | 05-10-2023

Fudbaleri Genka slavili su u Leskovcu protiv Čukaričkog rezultatom 2:0 (2:0) u 2. kolu grupe F Lige konferencija

FK Genk
Printscreen

Strelci golova za pobednički tim bili su Hejnen u 10. i Paintsil u 20. minutu iz penala.

Belgijski tim je od samog starta meča nametnuo inicijativu i pokazali su da su za klasu bolji od srpskog predstavnika.

Poveli su gosti u desetom minutu. El Kanus je poslao sjajan pas u prazno do Paintsila koji je u petercu pronašao Hejnena, a njemu nije bilo teško da zatrese mrežu Čukaričkog.

U 16. minutu, nakon što je Subotić oborio Hejnena, sudija je posle konsultacija sa VAR sobom dosudio penal, a precizan je bio Paintsil.

Čukarički je imao dobru šansu u 23. minutu kada je šutirao Nikola Stanković sa dvadesetak metara, a golman Genka je uspešno intervenisao.

U 33. minutu, Munjoz je imao sjajnu priliku kada je šutirao glavom sa desetak metara, ali je Belić odlično intervenisao.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću Genka od 2:0.

Trener Čukaričkog, Igor Matić napravio je trostruku izmenu na poluvremenu. Uveo je Nikčevića, Miladinovića i Cvetkovića i pokušao je da osveži ofanzivnu liniju tima.

"Brđani" su živnuli u drugom poluvremenu i imali su početnu inicijativu. Lepu priliku je imao Adžić koji je šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman Genka sjajno intervenisao.

U 72. minutu, Cvetković je sjajno šutirao pod prečku golmana Genka koji je sjajno intervenisao i izbacio tu loptu u korner.

Do kraja utakmice, ostalo je 2:0 za Genk.

Posle ovog kola, Čukarički je poslednji bez bodova, dok Genk ima četiri.

U narednom kolu, Čukarički gostuje Fiorentini, dok Genk dočekuje Ferencvaroš.

Čukarički - Genk 0:2 (0:2)

Stadion: Dubočica    Sudija: Adam Ladebek

Strelci: Hejnen 10, Paintsil 20 (p)

Čukarički: Belić - Stevanović, Vranješ, Subotić, Tošić - Stanković (od 56. Rogan), Docić, Sisoko (od 46. Miladinović) - Ivanović (od 46. Nikčević), Adetunđi (od 46. Cvetković), Adžić (od 68. Sing)

Genk: Van Kromburg - Munjoz, Mekenzi, Kuesta, Kajembe - El Kanus (od 77. Zećiri) , Hejnen. Hrošovski, Bah (od 67. Ojen) - Paintsil (od 90. Sor), Arokodare (od 77. Galarza)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

KRAJ UTAKMICE. Genk je pobedio Čukarički rezultatom 2:0 (2:0) u okviru 2. kola grupe F Lige konferencija.

95. minut - Munjoz je izašao sam pred golmana Belića, ali je srpski golman uspeo da interveniše.

90. minut - Sudija Ladebek je utakmicu produžio za pet minuta.

90. minut - Umesto Paintsila ušao je Sor.

85. minut - Pokušao je Zećiri glavom, ali je lopta otišla pored leve stative.

85. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Subotić posle oštrog starta nad Hejnenom.

82. minut - Obe ekipe polako privode meč kraju.

77. minut - Trener Genka je izvršio dvostruku izmenu. Na teren su ušli Zećiri i Galarza, a izašli su El Kanus i Arokodare.

72. minut - Cvetković je fantastično šutirao pod prečku golmana Van Kromburga koji je sjajno intervenisao i poslao loptu u korner.

68. minut - Umesto Adžića ušao je Sing.

67. minut - Umesto Baha, na teren je u ekipi Genka ušao Ojen.

65. minut - Kada su svi očekivali centaršut, Tošić je šutirao, a lopta odlazi preko gola.

56. minut - Umesto Stevanovića, na terenu je Rogan.

55. minut - Pokušao je Miladinović udarcem po zemlji sa 14 metara, ali je to bio lak zadatak za golmana Genka.

54. minut - Odlična prilika za Čukarički. Pokušao je iskosa sa leve strane iz neposredne blizine golmana Genla, ali je Van Kromburg intervenisao i poslao loptu u korner.

46. minut - Trener "brđana" Igor Matić je napravio trostruku izmenu. Na teren su ušli Nikčević, Miladinović i Cvetković, a izašli su Ivanović, Sisoko i Adetunđi.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Čukaričkog.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Genk vodi 2:0.

45. minut - Sudija je prvo poluvreme produžio za četiri minuta.

41. minut - Sjajan udarac glavom Arokodare sa sedam metara, ali je lopta otišla pored leve stative.

33. minut - Pokušao je Munjoz glavom sa desetak metara, ali je Belić intervenisao.

23. minut - Šutirao je Nikola Stanković sa dvadesetak metara, a golman Genka je uspešno intervenisao.

20. minut - Penal je precizno izveo Paintsil. Loptu je poslao u desnu, a golmana Belića u levu stranu.

19. minut - Posle dugog razmatranja, Ladebek je dosudio penal za Genk.

16. minut - Subotić je oborio Hejnena u šesnaestercu domaćeg tima. Situacija se proverava.

15. minut - Iako ima prednost, belgijski tim i dalje napada.

10. minut - GOL! Genk vodi. El Kanus je poslao sjajan pas u prazno do Paintsila koji je ubacio loptu u peterac do Hejnena, a njemu nije bilo teško da zatrese mrežu.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Genka.

20:50 - Sudija meča biće Adam Ladebek

20:40 - Utakmica se igra u Leskovcu sa početkom od 21 čas.

20:30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Čukaričkog i Genka.

Sva dešavanja iz Leskovca pratite na portalu alo.rs.

@alo_portal EKSKLUZIVNO ZA ALO! Nole: Volim košarku, ali bolje da se držim reketa! Šampion u društvu šampiona. Novak Đoković ekskluzivno za Alo! sa veličanstvenog dočeka u Beogradu, govori s puno strasti 🎥| D. J. Bužić #alo #alodnevnenovine #novakdjokovic ♬ original sound - Alo_portal