22:20 | 05-10-2023

Baljkani je uništio Zagrepčane

Dinamo Zagreb
EPA-EFE/DANIEL KASAP

Fudbaleri Baljkanija iz Suve Reke ispisali su istoriju, pošto su došli do pobede nad Dinamom iz Zagreba u grupnoj fazi Lige konferencija na stadionu u Prištini - 2:0 (1:0).

Od početka do kraja je tim sa tzv. Kosova bio u prednosti u odnosu na Dinamo iz Zagreba po svim parametrima igre i na kraju je upisao tri boda.

Poveo je Baljkani preko Krejzijua u 44. minutu na asistenciju Zibe i taj rezultat bio je na snazi na poluvremenu.

Pred sam kraj, domaći tim uspeo da je da doda još jedan gol i to preko Haimdija u 83. minutu čime je došao do prva tri boda u Ligi konferencija.

Stanje na tabeli je sada takvo da je Baljkani drugi sa tri boda, koliko ima i Dinamo, ali ima prednost u međusobnom skoru.

Plzenj je prvi sa šest bodova, a poslednja Astana sa nulom.