PARTIZAN RUTINSKI PROTIV MLADOSTI Crno-beli zadržali prvo mesto pred reprezentativnu pauzu

20:23 | 07-10-2023

Fudbaleri Partizana pobedili su Mladost iz Lučana rezultatom 2:0 (0:0) u meču 11. kola Superlige Srbije

FK Partizan
Promo/FK Partizan

Strelci za crno-bele bili su Natho u 58. minutu iz penala i Zahid u 68. minutu.

Partizan je bolje otvorio utakmicu i od samog početka su imali posed.

Već u petom minutu, crno-beli su propustili veliku priliku.Belić je poslao sjajan pas do Saldanje koji se odlično snašao. Šutirao je sa oko 12 metara, ali je pogodio stativu.

Do kraja poluvremena, beležimo udarac Varjačića iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je otišla tik pored desne stative.

U drugom poluvremenu, Partizan je nastavio da igra ofanzivno.

Igrao se 57. minut kada je nakon starta Miloševića nad Zahidom sudija Milanović pokazao na jedanaesterac. Precizan je bio Natho.

U 65. minutu, Partizan je drugi put pogodio stativu, ovoga puta nije bio precizan Belić koji je pokušao udarcem sa 25 metara.

Samo četiri minuta kasnije, Partizan je duplirao prednost. Saldanja je poslao sjajan pas u prostor do Zahida, koji je obišao golmana i plasirao loptu u praznu mrežu.

Do kraja je ostalo 2:0 za Partizan.

Crno-beli su nakon ovog kola na prvoj poziciji sa 25 osvojenih bodova, dok Mladost ima 15.

U narednom kolu, Partizan gostuje u Subotici ekipi Spartaka, dok Mladost u Lučanima dočekuje Radnički iz Niša.

Partizan - Mladost 2:0 (0:0)

Stadion: Stadion Partizana      Sudija: Miloš Milanović

Strelci: Natho 58 (p), Zahid 68

Partizan: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Kanute (od 75. Šćekić), Belić – Kalulu (od 81. Trifunović), Natho (od 68. Severina), Zahid (od 81. Baždar)– Saldanja (od 75. Nikolić)

Mladost: Stamenković – Varjačić, Milošević, Joksimović, Leković – Tumbasević, Mols (od 46. Žunić) – Udovičić, Veličković (od 73. Radivojević), Sremčević (od 46. Jakuba) – Eze (od 73. Milić)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Partizan je pobedio Mladost rezultatom 2:0 (0:0) u utakmici 11. kola Superlige Srbije.

90. minut - Sudija Milanović je utakmicu produžio za tri minuta.

88. minut - Oba tima polako privode meč kraju.

84. minut - Varjačić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Jovanović sjajno intervenisao.

81. minut - Nove izmene u ekipi Partizana. Ušli su Baždar i Trifunović, a izašli su Zahid i Kalulu.

81. minut - Udarac Kalulua je izblokiran, a lopta je otišla u korner.

77. minut - Pokušao je Severina, ali pravo u golmana Stamenkovića.

75. minut - Izmene u ekipi Partizana. Izašli su Kanute i Saldanja a ušli su Šćekić i Nikolić.

73. minut - Nove izmeneu ekipi Mladosti. Izašli su Veličković i Eze, a ušli su Radivojević i Milić.

69. minut - GOOOL! Saldanja je poslao sjajan pas u prostor do Zahida koji je obišao golmana Stamenkovića i plasirao loptu u mrežu.

68. minut - U ekipi Partizana, izašao je Natho, a ušao je Severina.

65. minut - Ponovo stativa. Šutirao je Belić sa oko 25 metara.

60. minut - Nova velika prilika za Partizan. Antić je centrirao, a Saldanja je bio potpuno neometan. Pokušao je glavom iz neposredne blizine golmana Mladosti, ali je Stamenković uhvatio tu loptu.

58. minut - GOOOL! Natho je bio precizan. Poslao je loptu u desnu, a golmana Mladosti Stamenkovića u levu stranu.

57. minut - Zahid je napravio sjajan lažnjak, a Milošević je napravio prekršaj nad njim i sudija Milanović je dosudio penal.

51. minut - Prelepo dodavanje Natha do Zahida koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Stamenković uspeo da interveniše.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

46. minut - Iz igre su u ekipi Mladosti izašli Sremčević i Mols, a ušli su Jakuba i Žunić.

Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0.

45. minut - Sudija Milanović je utakmicu produžio za jedan minut.

45. minut - Odličan udarac Varjačića iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali je lopta otišla pored desne stative.

38. minut - Opao je ritam utakmice.

32. minut - Šutirao je Saldanja iz prve nakon asistencije Natha, ali lopta odlazi pored gola.

30. minut - Pokušao je Antić iskosa sa leve strane sa oko desetak metara, ali je lopta otišla pored gola.

27. minut - Pokušao je Kanute sa distance, ali je lopta otišla daleko pored gola.

24. minut - Dobar napad ekipe Mladosti. Varjačić je uputio nešto između šuta i centaršuta, ali je lopta otišla pored gola.

18. minut - Kalulu je sjajno centrirao do Kanutea koji je pokušao volej udarcem sa 20-ak metara da zatrese mrežu, ali je lopta otišla pored gola.

13. minut - Partizan ima inicijativu.

10. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Mols.

7. minut - Pokušao je Antić glavom, ali je lopta završila u korneru. Prvi udarac iz ugla na utakmici.

5. minut - Velika prilika za Partizan. Sjajan pas je dobio Saldanja od Belića koji je šutirao u padu sa oko 12 metara, a lopta je pogodila stativu.

2. minut - Pokušao je Stojković da proturi loptu do Saldanje, ali je odlično reagovala odbrana gostiju.

1. minut -  Sa centra su krenuli fudbaleri Mladosti.

18:05 - Sudija meča biće Miloš Milanović

18:03 - Partizan je u seriji od sedam prvenstvenih pobeda. Jedini remi zabeležili su na startu sezone protiv ekipe TSC-a.

18:00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Partizana i Mladosti. Dešavanja iz Humske pratite uz alo.rs.

@alo_portal EKSKLUZIVNO ZA ALO! Nole: Volim košarku, ali bolje da se držim reketa! Šampion u društvu šampiona. Novak Đoković ekskluzivno za Alo! sa veličanstvenog dočeka u Beogradu, govori s puno strasti 🎥| D. J. Bužić #alo #alodnevnenovine #novakdjokovic ♬ original sound - Alo_portal