ZVEZDA STREPELA DO POSLEDNJE SEKUNDE, ALI IPAK POBEDILA Dve majstorije Ivanića za velika tri boda pred pauzu

17:05 | 08-10-2023

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Kragujevcu ekipu Radničkog rezultatom 4:3 (3:2) u utakmici 11. kola Superlige Srbije

FK Crvena zvezda

Strelci golova za Crvenu zvezdu bili su Olajinka u 29. i 33. minutu i Mirko Ivanić u 44. i 66. minutu.

Golove za Radnički, postigli su Gluščević u 21. , Činedu u 38. i Zorić u trećem minutu nadoknade utakmice.

Kragujevčani su zapretili već u drugom minutu kada je Gluščević sjajno prošao po desnoj strani i uputio udarac iskosa sa desne strane, ali je Glazer bio siguran.

U 16. minutu, velika prilika za crveno-bele. Ivanić je razmenio dupli pas sa Bukarijem i centirao u peterac domaćina, a Endiaje nije uspeo da sa samo par metara zatrese mrežu.

Kazna je stigla u 21. minutu. Gluščević je dobio savšen pas, namestio se i šutirao iskosa sa leve strane pogodivši mrežu Glazera.

FK Crvena zvezda foto: Alo, Aleksandar Đorđević

U 29. minutu, Crvena zvezda je izjednačila. Endiaje je posle pasa Bukarija glavom sjajno spustio loptu do Olajinke koji je matirao Lekovića iz neposredne blizine gola Radničkog.

Zvezda je povela četiri minuta kasnije. Lučić je sjajno prošao po levoj strani, zalomivši Popovića. Pronašao je Olajinku koji je šutirao sa oko 12 metara pod samu prečku golmana Lekovića.

Radnički je izjednačio u 38. minutu. Šutirao je Sali, a lopta je pogodila Činedua koji je uspeo da iz peterca matira golmana Glazera.

Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Mirko Ivanić koji se sjajno snašao u šesnaestercu domaćeg tima plasiravši loptu u gol Radničkog.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću Crvene zvezde rezultatom 3:2.

Crveno-beli su povisili rezultat na 4:2 u 66. minutu. Bukari je centrirao sjajno sa desne strane pronašavši Mirka Ivanića koji je šutirao iz prve matiravši golmana Lekovića, a lopta je otišla pod samu prečku.

U 93. minutu Radnički je izjednačio. Zorić se sjajno izborio za udarac posle centaršuta Bevisa savladavši golmana Glazera.

Radnički nije imao vremena da dođe do izjednačenja. Ostalo je 4:3 za Crvenu zvezdu.

Nakon 11. kola, Crvena zvezda ima 21 osvojen bod, četiri manje u odnosu na Partizan, dok Radnički ima šest bodova i nalazi se na pretposlednjem, petom mestu.

Posle reprezentativne pauze, Crvena zvezda će dočekati Javor, dok će Radnički gostovati Napretku u Kruševcu.

Radnički 1923 - Crvena zvezda 3:4 (2:3)

Stadion: Čika Dača   Sudija: Novak SImović

Strelci: Gluščević 21, Činedu 38, Zorić 90+3 - Olajinka 29,33, Ivanić 44,66

Radnički 1923: Leković - Popović (od 46. Jovanović), Pecelj, Zorić - Radovanović (od 46. Tomović), Gluščević (od 53. Tomić), Mitrović, Ristić - Čolović, Činedu, Sali (od 46. Bevis)

Crvena zvezda: Glazer - Dragović, Điga, Mijailović (od 83. Milunović) - Bukari (od 68. Degenek), Hvang (od 68. Stamenić), Kanga, Ivanić (od 74. Katai), Lučić - Olajinka, Endiaje (od 74. Kraso)

TOK MEČA:

Prvo poluvreme:

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Crvena zvezda je pobedila Radnički iz Kragujevca rezultatom 4:3 (3:2) u utakmici 11. kola Superlige Srbije.

90+3. minut - GOOOL! Radnički je smanjio. Bevis je poslao lep centaršut na drugu stranu do Zorića koji je sam uspeo da se izbori za udarac, šutiravši iskosa sa desne strane pravo u mrežu Glazera.

90. minut - Utakmica je produžena za šest minuta.

88. minut - Pokušao je Zorić, ali je lopta otišla visoko preko gola.

86. minut - Obe ekipe polako privode utakmicu kraju.

84. minut - Samo što je ušao u igru, Nemanja Milunović je dobio žuti karton nakon starta nad Čolovićem.

83. minut - Ulazi Nemanja Milunović umesto Srđana Mijailovića.

80. minut - Pokušao je Kraso sa 20-ak metara, siguran Leković.

74. minut - Izašli su Ivanić i Endiaje, a ušli su Katai i Kraso.

68. minut - Izmene u Crvenoj zvezdi. Iz igre su izašli Bukari i Hvang, a ušli su Degenek i Stamenić.

66. minut - GOOOOL! Mirko Ivanić ponovo strelac. Bukari je sjajno pronašao Ivanića koji je bio na 20 metara od gola Radničkog. Šutirao je iz prve i postigao prelep gol.

61. minut - Čolović je pokušao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali je lopta otišla preko gola.

59. minut - Olajinka se povredio prilikom starta nad Bevisom koji mu je stao na nogu.

58. minut - Šutirao je Olajinka u šesnaestercu domaćina, ali je Popović uspeo da izblokira udarac.

56. minut - Ivanić je ušao u šesnaesterac domaćina, ali je Leković na vreme istrčao.

53. minut - Iz igre je zbog povrede izašao Matija Gluščević, a ušao je Nemanja Tomić.

50. minut - Žuti karton je dobio Điga nakon prekršaja nad Činedom.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Radničkog.

46. minut - U igru je ušao Jovanović umesto Popovića i Bevis umesto Salija. Ušao je i Tomović umesto Radovanovića.

Kraj poluvremena. Crvena zvezda vodi u Kragujevcu rezultatom 3:2.

45. minut - Sudija Novak Simović je prvo poluvreme produžio za tri minuta.

44. minut - GOOOL! Zvezda ponovo vodi. Lučić je asistirao do Mirka Ivanića koji je napravio sjajnu minijaturu u šesnaestercu domaćina i plasirao loptu sa desetak metara u mrežu Lekovića.

43. minut - Pokušao je Dragović sa 25 metara, a lopta je prošla malo iznad prečke.

41. minut - Pokušao je Hvang glavom, ali hvata tu loptu Leković.

38. minut - GOOL! Radnički je izjednačio. Šutirao je Sali, ali je lopta pogodila Činedua. Golman Glazer se već bacio, a Činedi nije bilo teško da zatrese mrežu udarcem iz peterca.

33. minut - GOOL! Crvena zvezda vodi. Lučić je sjajno prošao po desnoj strani, zalomivši Popovića. Pronašao je Olajinku koji je šutirao sa 12 metara pogodivši mrežu domaćina.

29. minut - GOOOL! Crvena zvezda je izjednačila. Bukari je glavom poslao pas za Endiajea koji je spustio loptu do Olajinke, a on je iz neposredne blizine matirao Lekovića.

28. minut- Čunedu je sjajno prošao po desnoj strani i hteo je da uposli Salija, ali je poslao jak pas.

22. minut - Žuti karton je dobio Radovanović.

21. minut - GOOOL! Radnički vodi. Gluščević je dobio sjajan pas, ispred njega je bio Mijailović. Namestio se i šutirao iskosa sa leve strane pogodivši dalji ugao Glazera.

16. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu. Ivanić je razmenio pas sa Bukarijem i poslao loptu u peterac gde je bio Endiaje koji nije uspeo da zatrese mrežu sa samo par metara od gola Radničkog.

13. minut - Sahli je napravio prekršaj nad Olajinkom i dobio žuti karton.

11. minut - Nakon centaruta Hvanga iz slobodnog udarca, pokušao je Điga ali je lopta otišla preko gola.

7. minut - Pokušao je Sali iz slobodnog udarca sa 30-ak metara, pravo u ruke Glazera.

5. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Srđan Mijailović nakon starta nad Gluščevićem.

2. minut - Čolović je pokušao iskosa sa desne strane u bliži ugao, ali je Glazer sjajno zatvorio ugao.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

14:30 - Glavni sudija meča biće Novak Simović.

14:15 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Radničkog iz Kragujevca i Crvene zvezde . Dešavanja za iz Kragujevca pratite na portalu alo.rs.

@alo_portal EKSKLUZIVNO ZA ALO! Nole: Volim košarku, ali bolje da se držim reketa! Šampion u društvu šampiona. Novak Đoković ekskluzivno za Alo! sa veličanstvenog dočeka u Beogradu, govori s puno strasti 🎥| D. J. Bužić #alo #alodnevnenovine #novakdjokovic ♬ original sound - Alo_portal