RUTINSKA POBEDA Gruzija lagano izašla na kraj sa Kipranima u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo

17:09 | 15-10-2023

Reprezentativci Gruzije savladali su Kipar u utakmici sedmog kola kvalifikacione grupe A za predstojeće Evropsko prvenstvo rezultatom 3:0

Gruzija
EPA-EFE/Fredrik Varfjell

Gruzija je trijumfovala pred svojim navijačima, iako ih je prilično zabrinula u prvom poluvremenu. Tada su Kiprani bili opasniji tim i stvorili više prilika, ali nisu uspeli da dođu do vođstva.

Posle pauze kao da je na teren izašao potpuno drugačiji tim Gruzije, koja je uspostavila inicijativu i konstantno pretila gostima.  Prvi pogodak je postigao vezista Otaš Kiteišvili u 46. minutu, da bi u se 58. prva zvezda domaće selekcije – krilni fudbaler Napolija Kviča Kvaratshelija upisao u strelce.

SADA JE SVE JASNO Evo šta je Srbiji potrebno za plasman na EURO posle poraza od Mađara

Upravo je „Kvaradona“ asistirao za gol kojim je postavljen konačni rezultat – rezervista LEvan Šengelija je zatresao mrežu u 82. minutu. Nekadašnji defanzivac Crvene zvezde Irakli Azarov je bio deo startne postave i na terenu proveo 71. minut. Levi bek je u dva navrata stvorio šansu svojim saigračima, ali nije upisao asistenciju.

Gruzija sada ima sedam bodova iz šest mečeva i zauzima četvrto mesto na tabeli, dok je Kipar još bez bodova.