OVAKO SE IDE NA VELIKA TAKMIČENJA "Orlovi" na krilima Mitrovića i Tadića došli na korak od Evropskog prvenstva, Crnogorci divljali na Marakani, ali je ipak napustili pognute glave

22:44 | 17-10-2023

Reprezentacija Srbije pobedila je Crnu Goru rezultatom 3:1 (1:1) u utakmici 8. kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije
Tanjug/Ap/Darko Vojinović

Srbija je bolje ušla u meč.

"Orlovi" su poveli već u devetom minutu. Lukić je sjajno po desnoj strani pronašao Mitrovića koji je šutirao spoljnom iskosa sa desne strane u dalji ugao golmana Mijatovića.

Fudbalska reprezentacija Srbije Tanjug/Ap/Darko Vojinović

Ovaj gol je dao samopouzdanje Srbiji koja je nastavila da napada, ali bez uspeha.

U 26. minutum, velika prilika za Srbiju. Tadić je sjajno pronašao Živkovića koji je šutirao iskosa sa desne strane, a lopta je okrznula stativu.

Hladan tuš dogodio se u 36. minutu. Marušić je sjajno pronašao Jovetića na levojj strani koji je raspalio po lopti, pravo pod prečku golmana Vanje Milinković-Savića.

Srbija - Crna Gora AP Photo/Darko Vojinovic

Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.

Dragan Stojković Piksi je u drugom poluvremenu bacio sve karte na napad. Iz igre su izašli Ilić i Mladenović, a ušli su Sergej Milinković-Savić i Kostić.

Počela je Srbija ofanzivnije u drugom poluvremenu.

U 60. minutu, Cavaj je pokušao sa 25 metara, ali je Vanja tu loptu izbacio u korner.

Četiri minuta kasnije, velika prilika za Srbiju. Centrirao je Kostić, a Sergej Milinković-Savić je pokušao udarcem glavom sa desetak metara, ali je Mijatović intervenisao nogom i poslao tu loptu u korner.

Naša reprezentacija je napala iz svih oružja, a ofanzivnu igru je krunisala u 73. minutu.

Sergej je sjajno petom proigrao Tadića koji je pronašao Mitrovića na drugoj stativi, a on je sa peterca pogodio praznu mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, "Orlovi" su overili pobedu. Tadić je šutirao iz prve sa 20-ak metara pogodivši mrežu Mijatovića.

U 83. minutu, Mitrović je pokušao sa 20-ak metara, ali je Mijatović uspeo da odbrani.

Do kraja je ostalo 3:1 za Srbiju.

"Orlovima" u poslednjem kolu protiv Bugarske treba samo remi da bi i teorijski osigurali odlazak na Evropsko prvenstvo.

Utakmica je na programu 19. novembra.

Crna Gora ima još dva meča. Protiv Litvanije u Podgorici i u Budimpešti protiv Mađarske.

Na tabeli grupe G, prva je Mađarska sa 14 bodova iz šest utakmica, druga je Srbija sa bodom manje ali utakmicom više.

Na trećem mestu je Crna Gora sa osam bodova iz šest utakmica, Litvanija je četvrta sa šest bodova iz sedam utakmica, dok je poslednja Bugarska sa dva boda iz šest utakmica.

Srbija - Crna Gora 3:1 (1:1)

Stadion: Rajko Mitić   Sudija: Simon Marčinjak

Strelci: Mitrović 9, 73, Tadić 77 - Jovetić 36

Srbija: V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković (od 90+1. Babić), Gudelj (od 68. Maksimović), Lukić (od 80. Samardžić), Mladenović (od 46. Kostić) – Tadić, Ilić (od 46. Sergej Milinković-Savić) – Mitrović

Crna Gora: Mijatović - Tuci (od 85. Mugoša), Savić, Tomašević - Marušić, Janković (od 85. Osmajić), Kuč (od 85. Raičković), Camaj, Vukčević (od 31. Radunović) - Jovetić, Krstović

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

Kraj! Pobeda Srbije rezultatom 3:1 (1:1) protiv Crne Gore u utakmici 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

90+4 - Pokušao je Kostić sa 25 metara, ali pored gola.

90+1 - Izmena u reprezentaciji Srbije. Iz igre je izašao Živković, a ušao je Babić.

90. minut - Marčinjak je utakmicu produžio za četiri minuta.

89. minut - Žuti karton dobio je Tomašević.

88. minut - Žuti karton dobio je Jovović.

85. minut - Trostruka izmena u ekipi Crne Gore. Teren su napustili Tuci, Janković i Kuč, a ušli su Mugoša, Osmajić i Raičković.

83. minut - Pokušao je Mitrović sa 20-ak metara, ali je intervenisao Mijatović.

80. minut - Iz igre je izašao Saša Lukić, a u igru je ušao Lazar Samardžić.

77. minut - GOOOL! Srbija pred pobedom. Tadić je šutirao iz prve sa dvadesetak metara, pogodivši mrežu Mijatovića.

76. minut - Pokušao je Sergej snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca, ali je Mijatović intervenisao.

73. minut - GOOOL! Srbija ponovo vodi. Sergej je sjajno petom proigrao Tadića koji je pronašao Mitrovića, a on je sa peterca pogodio praznu mrežu.

72. minut - U reprezentaciji Crne Gore iz igre je izašao Camaj, a ušao je Jovović.

72. minut - Odličan centaršut Kostića sa leve strane do Tadića, koji je šutirao glavom sa desetak metara, ali je lopta otišla preko gola.

70. minut - Posed lopte je 73%-67% na strani Srbije.

68. minut - Iz igre je izašao Gudelj, a ušao je Maksimović.

68. minut - Šutirao je Tadić sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola.

64. minut - Velika prilika za Srbiju. Centrirao je Kostić, a Sergej Milinković-Savić je pokušao glavom. Međutim, Mijatović je uspeo nogom da interveniše i da tu loptu pošalje u korner.

60. minut - Cavaj je šutirao iz pozicionog napada, ali je Vanja sjajno intervenisao i poslao loptu u korner.

57. minut - Centrirao je Živković, ali je izblokiran. Imaće Srbija novi korner.

49. minut - Žuti karton je dobio Nemanja Gudelj.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Crne Gore.

46. minut - Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije. Teren su napustili Mladenović i Ilić, a ušli su Kostić i Sergej Milinković-Savić.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Rezultat je 1:1.

45. minut - Sudija je produžio prvo poluvreme za tri minuta.

39. minut - Pokušao je Jovetić sa 30-ak metara, ali je lopta otišla daleko pored gola.

36. minut - GOOOL! Crna Gora je izjednačila. Marušić je sjajno pronašao Jovetića koji je šutirao snažno sa leve strane levom nogom, pravo pod prečku golmana Vanje Milinković-Savića.

31. minut - Umesto Vukčevića u reprezentaciji Crne Gore, u igri je Radunović.

29. minut - Neće moći Vukčević da nastavi meč zbog povrede.

26. minut - Tadić je sjajno pronašao Živkovića koji je probao iz prve iskosa sa desne strane, ali je lopta okrznula stativu.

23. minut - Jovetić je centrirao na desnoj strani, a pokušao je Krstović glavom, pravo u ruke našem golmanu.

14. minut - Srbija ima terensku inicijativu. Ovaj gol je podigao samopouzdanje našoj reprezentaciji.

9. minut - GOOOOOL! Sjajan solo-prodor Aleksandra Mitrovića po desnoj strani posle asistencije Saše Lukića koji je šutirao spoljnom iskosa sa desne strane u dalji ugao golmana Mijatovića. Majstorski gol srpskog napadača.

7. minut - Pvi korner će imati reprezentacija Crne Gore.

2. minut - Prva prilika za Srbiju. Mladenović je sjajno probio po desnom boku i centrirao, Mitrović je pokušao glavom sa 12 metara, ali je lopta otišla preko gola.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Srbije.

20:00 - Mađarska je prva na tabeli grupe G sa 13 osvojenih bodova, druga je Srbija sa 10, a sledeća je Crna Gora sa osam bodova.Litvanci su na četvrtom mestu sa pet osvojenih bodova, dok su Bugari poslednji sa dva.

18:45 - Sudija meča biće Simon Marčinjak.

18:30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv prenos utakmice između Srbije i Crne Gore. Sva dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" možete pratiti na portalu alo.rs.