ŠOK U KUPU SRBIJE Prvoligaš izbacio vicešampiona posle boljeg izvođenja penala

16:40 | 18-10-2023

Učesnik Lige Evrope pao na startu eliminacionog takmičenja

FK Smederevo
Printscreen You Tube

Fudbaleri Smedereva napravili su ogromno iznenađenje u šesnaestini finala Kupa Srbije pošto su nakon 1:1 tokom regularnih 90 minuta posle boljeg izvođenja penala 5:4 izbacili TSC iz Bačke Topole!

Šokantan rezutlat viđen je na Gradskom stadionu u Smederevu, gde je aktuelni viceprvak Srbije i učesnik Lige Evrope pognute glave napustio teren.

Timovi su bili poprilično iskombinovani i nisu glavne snage dobile šansu, ali i u takvom odnosu snaga TSC je bio viđen u narednoj rundi.

CRNOGORCI UDARILI NA PIKSIJA Selektor Srbije iznervirao komšije: Stojković je nadmen, hrabri "sokolovi" idu na pobedu

Gosti su poveli vrlo komičnim auto-golom Dušana Cvetinovića iz nestvarne pozicije u 69. minutu. Svi su ostalo u čudu, ali ne i gosti koji su se relativno brzo oporavili.

Nekadašnji polaznik škole Partizana Jovan Vlalukin je poravnao rezultat u 76. minutu, a kako pogodaka do isteka 90 minuta i nadoknade nije bilo pristupilo se izvođenju penala.

Jedini promašaj sa bele tačke upisao je Petar Stanić, koji je u drugoj seriji loptu poslao iznad gola, pa je Smederevo moglo da slavi prolaz dalje.