ZVEZDA IZVUKLA TRI BODA PROTIV JAVORA Opet duva promaja u odbrani crveno-belih, mora bolje u Lajpcigu

20:24 | 21-10-2023

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Javor rezultatom 3:2 (1:0) u okviru 12. kola Superlige Srbije

FK Crvena zvezda
Marko Metlaš/Alo

Strelci golova za Crvenu zvezdu postigli su Olajinka u 56. , Mijatović u 79. , a autogol je postigao Skoko u 15. minutu.

Golove za Javor postigli su Bosić u 65. , a Điga je postigao autogol u 53. minutu.

Crveno-beli su od početka krenuli ofanzivno i stavili su do znanja gostima da nemaju šta da traže.

U 11. minutu, velika prilika za Crvenu zvezdu. Pokušao je Olajinka glavom sa samo šest metara, ali je pogodio prečku.

Zvezda je povela u 15. minutu. Ivanić je sjajno prošao po levoj strani, a nespretno je reagovao Skoko koji je poslao loptu u svoju mrežu.

U 28. minutu, nova prečka za crveno-bele. Ivanić je šutirao iskosa sa leve strane, a lopta je pogodila prečku.

Do kraja poluvremena beležimo lep šut Stamenića iz daljine, a Manojlović je nespretno reagovao i lopta zamalo da se odbije do Endiaja.

Na poluvreme je Crvena zvezda otišla sa prednošću od 1:0.

U 48. minutu, Kanga je sjajno šutirao sa distance, ali je Manojlović sjajno intervenisao.

Samo pet minuta kasnije, Javor je izjednačio. Prošao je Domagić po desnoj strani, centrirao je, a Điga je sa pet metara ubacio loptu u svoju mrežu.

Radost Ivanjičana nije kratko trajala, pošto se u 56. minutu sjajno snašao Olajinka u petercu gostiju posle kornera ubacivši loptu u mrežu.

FK Crvena zvezda Marko Metlaš/Alo

Međutim, Javor je ponovo uspeo da izjednači u 65. minutu. Gojković je poslao sjajnu loptu u prazno do Bosića koji je pobegao Đigi šutiravši sa 10-ak metara i zatresavši mrežu Crvene zvezde.

FK Javor Marko Metlaš/Alo

Crveno-beli su još jače krenuli da napadaju. Barak Bahar je u igru uveo Krasoa i Mijatovića umesto Lučića i Endiajea.

Upravo se Mijatović fantastično snašao u 79. minutu posle centaršuta Ivanića sa leve strane, postigavši gol glavom.

Katai je propustio izglednu priliku kada je izašao sam ispred Manojlovića, ali je golman Javora izašao kao pobednik.

Do kraja je ostalo 3:2 za Crvenu zvezdu.

Crveno-beli su posle ovog kola na 2. mestu sa 24 boda, dok je Javor na 9. mestu sa 14 bodova.

U narednom kolu, Crvena zvezda će gostovati ekipi IMT-a, dok će Javor dočekati Napredak iz Kruševca.

Crvena zvezda - Javor 3:2 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić      Sudija: Nenad Minaković

Strelci: Skoko (a.g.) 15, Olajinka 56, Mijatović 79 - Điga 53 (a.g.), Bosić 65

Crvena zvezda: Glazer – Điga, Mijailović, Dragović – Nedeljković, Stamenić (od 67. Katai), Kanga (od 78. Hvang), Lučić (od 74. Kraso) – Ivanić – Olajinka, Endijaje (od 74. Mijatović)

Javor: Manojlović – Kopitović, Tojčić, Skoko, Miletić – Dukure (od 77. Obradović), T. Petrović (od 67. Milošević), Eliomar (od 53. Bosić) – Gojković, Dolmagić (od 77. Ilić) – Bajere (od 77. Kofi)

TOK MEČA:

Kraj utakmice. Crvena zvezda je savladala Javor rezultatom 3:2 (1:0) u utakmici 12. kola Superlige.

Drugo poluvreme:

90. minut - Sudija Minaković je utakmicu produžio za četiri minuta.

89. minut - Izašao je Katai ispred Manojlovića, ali se golman Javora bolje snašao.

88. minut - Žuti karton dobio je Kopitović.

85. minut - Javor pokušava, ali se crveno-beli odlično postavljaju na terenu.

82. minut - Žuti karton je dobio Ilić.

79. minut - GOOOL! Jovan Mijatović postiže pogodak! Ivanić je centrirao na levoj strani,a Mijatović je sjajno reagovao glavom postigavši gol iz neposredne blizine Manojlovića.

78. minut - Umesto Kange, ušao je Hvang.

77. minut - Trostruka izmena u ekipi Javora. Izašli su Dukure, Domagić i Bajere, a ušli su Obradović, Ilić i Kofi.

76. minut - Domagić je centrirao, a Milošević je pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

75. minut - Crvena zvezda napada, ali bez konkretne prilike.

74. minut - Dvostruka izmena u ekipi Crvene zvezde. Iz igre su izašli Lučić i Endiaje, a ušli su Kraso i Mijatović.

67. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi. Iz igre je izašao Marko Stamenić, a ušao je Aleksandar Katai.

Na drugoj strani, teren je napusito Milošević, a izašao je Petrović.

65. minut - GOOOL! Javor je ponovo izjednačio. Odličan pas Gojkovića u prazno, iskoristio je Bosić koji je pobegao Đigi i iz neposredne blizine golmana Glazara je zatresao mrežu.

56. minut - GOOOL! Olajinka je pogodio. Posle centaršuta iz kornera, Zvezdin napadač se najbolje snašao u petercu gostiju pogodivši mrežu.

53. minut - Iz igre je u ekipi Javora izašao Eliomar, a ušao je Bosić.

53. minut - GOOOL! Javor je izjednačio. Domagić je centrirao, a Điga je želeo da interveniše, međutim, ubacio je loptu u svoju mrežu.

48. minut - Sjajan šut Kange sa distance, ali je Manojlović tu loptu poslao u korner.

47. minut - Pokušao je Lučuć sa 18 metara, ali je siguran bio Manojlović.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Crvena zvezda vodi 1:0.

45. minut - Sudija Minaković nije produžio prvo poluvreme.

43. minut - Pokušao je Mijailović sa 20-ak metara, ali je lopta otišla preko gola.

41. minut - Šutirao je Olajinka sa 14 metara, ali je lopta otišla preko gola.

40. minut - Prvi žuti karton na utakmici koji je dobio Todor Petrović.

32. minut - Pokušao je Stamenić iz daljine, a Manojlović nije uspeo da uhvati loptu, pa se ona zamalo odbila do Endiajea.

28. minut - Pokušao je Ivanić iskosa sa leve strane. Savladan je bio Manojlović, a lopta je pogodila prečku.

27. minut - Šutirao je Kanga, ali je Skoko fantastično intervenisao glavom i poslao loptu u korner.

20. minut - Pokušao je Stamenićsa 20-ak metara, ali je lopta otišla pored gola.

15. minut - GOOOL! Crvena zvezda vodi. Mirko Ivanić je poslao loptu u peterac gostiju, a Skoko je loptu ubacio u svoju mrežu.

11. minut - Najbolja prilika za Crvenu zvezdu. Pokušao je Olajinka glavom sa samo šest metara nakon centaršuta Kange, ali je pogodio prečku.

8. minut - Pokušao je Tojčić posle kornera Javora udarcem glavom, ali je lopta otišla preko gola.

6. minut - Prvi udarac u okvir gola uputio je Stamenić, ali je Manojlović sigurno intervenisao.

5. minut - Skoko je loptu izbacio u korner. Prvi korner za fudbaleri Crvene zvezde.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Javora.

18:00 - Crvena zvezda je na 2. mestu sa 21 osvojenim bodom, sedam manje od prvoplasiranog Partizana, dok je Javor na 9. mestu sa 14 bodova.

17:45 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici Crvena zvezda - Javor. Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" pratite na portalu alo.rs.