JUVENTUSOV HEROJ JE MILANOVO DETE Vlahović i Kostić slavili u velikom derbiju

22:54 | 22-10-2023

Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostujućem terenu Milan sa 1:0 u derbiju devetog kola Serije A

Milan - Juventus
EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

Juventus je ovom pobedom prišao drugoplasiranom Milanu na bod zaostatka, odnosno dva vodećem Interu.

Ključni trenutak meča dogodio se u 40. minutu kada je Malik Tijao dobio direktan crveni karton, pošto je kao poslednji igrač odbrane zaustavio Kina.

Gol odluke postigao je Maunuel Lokateli, inače momak koji je ponikao u Milanu. Igrao se 63. minut kada je sa oko 20 metara Lokateli uputio šut, lopta je pogodila nekog od defanzivaca Milana i prevarila Mirantea.

Prilično je burno proslavio ovaj gol, imajući u vidu da je igrao protiv tima u kom je proveo 10 godina.

Dušan Vlahović koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena imao je nekoliko solidnih prilika, ali promene rezultata nije bilo.

Drugi srpski reprezentativac u redovima "stare dame", Filip Kostić, na terenu je proveo 56 minuta.

Sa druge strane, Luka Jović je u igru ušao u 60., ali nije imao mnogo uticaja na igru.

U narednom kolu Milan gostuje Napoliju, dok Juventus dočekuje Veronu.