FRAJBURG SLAVI GRIFA Nemci preokrenuli, TSC nije izdržao u drugom poluvremenu

20:39 | 26-10-2023

Fudbaleri Frajburga pobedili su u Bačkoj Topoli TSC rezultatom 1:3 (1:0) u okviru 3. kola grupe A Lige Evrope

FK Frajburg

Golove za Frajburg postigao je Grifo u 49 iz penala, 59. i 73. minutu, dok je jedini gol za TSC postigao Petrović u 13. minutu.

Tim iz Bačke Topole je bolje otvroio meč. Do vođstva su došli u 13. minutu. Stojić je sa svoje polovine odlično pronašao Jovanovića, koji je na drugoj stativi pronašao Petrovića koji je sa desetak metara neometan zakucao loptu u mrežu Atubolua.

U 20. minutu, Frajburg je propustio veliku priliku. Nakon centaršuta iskosa sa desne strane, Šalaj nije uspeo da glavom sa samo pet metara ubaci loptu u praznu mrežu.

U 38. minutu, gol Helera je poništen zbog ofsajda.

Na odmor se otišlo sa prednošču TSC-a od 1:0.

Samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu je trebalo Frajburgu da izjednači.

Posle igranja rukom Jovanovića, Agajev je pokazao na belu tačku, a precizan je bio Grifo.

U 55. minutu, poništen je drugi gol Frajburga, a strelac je bio Gregorič.

U 59. minutu, Frajburg je poveo sa 2:1. Grifo je poslao snažan udarac iskosa sa desne strane iz slobodnog udarca, zatresavši mrežu Ilića.

FK Frajburg Foto: EPA/ANDREJ CUKIC

Pitanje pobednika, rešeno je u 73. minutu. Centrirao je Doan, a Cvetković se okliznuo, tako da je Grifo ostao sam na desetak metara od gola Ilića. Šutirao je i pogodio.

Do kraja je ostalo 3:1.

TSC posle ovog kola ima jedan bod, dok Frajburg ima šest osvojenih bodova.

U narednom kolu, TSC gostuje Frajburgu.

TSC - Frajburg 1:3 (1:0)

Stadion: TSC arena    Sudija: Alijar Agajev

Strelci: Petrović 13 - Grifo 49 (p), 59, 73

TSC: Ilić - Cvetković (od 78. Vlalukin), Stojić, Antonić, Ćalušić, Petrović (od 78. Šoš) - Radin, Vulić (od 68. Pantović) , Đakovac (od 78. Stanić) - Jovanović (od 78. Ćirković), Rakonjac

Frajburg: Atubolu - Ginter, Lajnhart, Gulde - Doan (od 79. Kubler), Egeštajn (od 79. Sildilja), Hefler, Vajshupt - Šalaj (d 23. Heler), Filiš (od 45+1 Gregorič) , Grifo (od 79. Adamu)

TOK MEČA:

Kraj utakmice. Frajburg je pobedio TSC u utakmici 3. kola grupe A Lige Evrope rezultatom 1:3 (1:0).

Drugo poluvreme:

90. minut - Sudija je utakmicu produžio za četiri minuta.

89. minut - Žuti karton je dobio Vlalukin.

84. minut - Obe ekipe polako privode meč kraju.

79. minut - Trostruka izmena u ekipi Frajburga. Na teren su ušli Kubler, Adamu i Sildilja, a izašli su Doan, Grifo i Egeštajn.

78. minut - Četiri promene je izvršio Lazetić. Na teren su ušli Vlalukin, Šoš, Stanić i Ćirković, a izašli su Cvetković, Petrović, Đakovac i Jovanović.

73. minut - Frajbrug je rešio pitanje pobednika. Grifo postiže treći gol. Centrirao je Doan, okliznuo se Cvetković, pa je Grifo ostao sam. Šutirao je sa desetak metara, a Ilić nije mogao da uradi ništa.

68. minut - Iz igre je izašao Vulić, a ušao je Pantović.

60. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Cvetković.

59. minut - GOOOL! Šutirao je Grifo iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane sa oko 25 metara preko živog zida, pogodivši mrežu Ilića.

55. minut - Gol Gregoriča, poništen je zbog ofsajda. Drugi poništen gol fudbalerima Frajburga.

51. minut - Pokušao je Grifo iskosa sa leve strane iz neposredne blizine golmana Ilića, ali je lopta otišla preko gola.

49. minut - Precizan je bio Grifo.

48. minut - Penal za Frajburg. Lopta je pogodila u ruku Jovanovića, a sudija je pokazao na belu tačku.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Frajburga.

Prvo poluvreme:

45+1 - Iz igre je izašao Filiš, a ušao je Gregorič.

45. minut - Agajev je prvo poluvreme produžio za četiri minuta.

45. minut - Velika prilika za Frajburg. Ginter se ubacio na drugoj stativi posle centaršuta, šutirao je, ali je lopta prošla pored desne stative.

38. minut - Gol Helera je poništen nakon ofsajda. TSC je imao sreću.

29. minut - Prvi udarac u okvir gola igrača Frajburga. Šutirao je Vajshupt sa 25 metara, ali je Ilić sjajno intervenisao.

23. minut - Prva izmena u Frajburgu. Iz igre je izašao Šalaj, a ušao je Heler.

20. minut - Velika prilika za Frajburg. Posle centaršuta iskosa sa desne strane, Šalaj nije uspeo da pogodi praznu mrežu udarcem glavom sa samo pet metara.

13. minut - GOOOL! TSC vodi. Stojić je fantastično sa svoje polovine pronašao Jovanovića koji je centrirao do Petrovića, a on je neometan, sa desetak metara zatresao mrežu Frajburga.

9. minut - Pokušao je Šalai, ali je lopta otišla pored gola.

8. minut - Prvi korner na utakmici imaće ekipa Frajburga.

6. minut - I jedni i drugi su u meč krenuli oprezno.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri TSC-a.

18:25 - Pred ovaj susret, trener TSC-a Žarko Lazetić izjavio je:

- Očekivanja su najveća moguća kao i uvek, bez obzira na snagu protivnika. Jasno je ko je favorit na papiru. Tako je na svakoj utakmici Lige Evrope. Radi se o jako organizovanoj ekipi, koja se u Bundesligi do poslednjeg kola borila za Ligu šampiona. Biće mi drago da upoznam Kristijana Štrajha koji je već 12 godina u tom klubu, što govori dosta o njemu kao treneru, ali i o klubu. Imaju izuzetno dobar sistem, mehanizme, u svim fazama su organizovani. Sa Juventusom su igrali izvanredne utakmice prošle godine, pobedili u Pireju što nikad nije lako. Mnogo golova daju i primaju, ali na kakvom nivou? Videćemo koliko ćemo uspeti da se suprotstavimo, želimo da ponovimo pristup kao na prethodnim utakmicama.

18:05 - Sudija meča će biti Alijar Agajev iz Azerbejdžana.

18:00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između TSC-a i Frajburga. Dešavanja iz Bačke Topole pratite na portalu alo.rs.

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs