KATASTROFA ČUKARIČKOG U FIRENCI "Viola" deklasirala "brđane", teško veče za srpski fudbal

22:54 | 26-10-2023

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Čukarički rezultatom 6:0 (3:0) u utakmici 3. kola grupe F Lige konferencija

FK Fiorentina
EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Strelci golova za Fiorentinu bili su Beltran u 6. i 11. minutu, Ikone u 29. , Sotil u 65. ,Martinez Kuatra u 73. minutu i Lopez u 83. minutu.

Italijanski klub je bolje počeo meč. Već u šestom minutu, Ranijeri je poslao pas iz svog šesnaesterca, a lopta je preskočila Vranješa i došla je do Beltrana koji je napravio sjajan solo prodor, šutiravši precizno i postigavši prvi gol na meču.

U 11. minutu, Fiorentina je duplirala prednost. Martinez Kuatra je izveo slobodan udarac sa svoje polovine. Golman Belić je izašao, a to je uočio Beltran koji je iz prve lobovao golmana Čukaričkog sa 25 metara.

U 22. minutu, Beltran je pogodio prečku iz neposredne blizine golmana Čukaričkog.

Fiorentina je došla do ogromne prednosti u 29. minutu . Ikone je raspalio po lopti sa 20-ak metara iskosa sa leve strane, a lopta se od prečke odbila u gol Belića.

U 36. minutu, nastavilo se košmarno veče za "brđane". Nakon gledanja VARA, glavni sudija meča je pokazao crveni karton Luki Subotiću.

FK Fiorentina EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Veliku priliku u 43. minutu promašio je Mandragora koji nije iskoristio centaršut Ikonea.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću Fiorentine od 3:0.

U drugom poluvremenu, pokušao je Matić da izmenama osveži redove svoje ekipe.

Iz igre su izašli Adetunđi, Ivanović i Docić, a ušli su Cvetković, Adžić i Serafimović.

Upravo je Cvetković imao sjajnu šansu u 49. minutu. Izbegao je ofsajd zamku, predriblao štopera Fiorentine, ali je šutirao pored gola. Uradio je više za četiri minuta nego Adetunđi za celo poluvreme.

U 65. minutu, Fiorentina je povela sa 4:0, a strelac je bio Sotil iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane sa oko 25 metara.

U 73. minutu, italijanski tim je poveo 5:0. Centrirao je Sotil sa leve strane, Endiaj je promašio loptu, a ona je došla do Martineza Kuatre koji je šutirao u padu sa samo pet metara postigavši gol.

Na 6:0, povisio je Lopez koji je sa nekih 23 metara šutirao otvorenim stopalom pravo u mrežu golmana Belića.

Do kraja je Fiorentina napadala, ali nije stigla do novog gola.

Na kraju, debakl Čukaričkog u Firenci rezultatom 6:0 (3:0).

Nakon ovog kola, Čukarički nema nijedan osvojen bod, dok Fiorentina ima sedam osvojenih bodova.

U narednom kolu, Čukarički će u Leskovcu dočekati Fiorentinu.

Fiorentina - Čukarički 6:0 (3:0)

Stadion: Artemio Franki Sudija: Hrisovalantis Teouli

Strelci: Beltran 6,11, Ikone 29, Sotil 65, Martinez Kuatra 73, Lopez 83

Fiorentina: Teraćiano - Kajode (od 8. minuta Komuco), Martinez Kuatra, Ranijeri, Parisi (od 46. Pieroci) - Barak (od 67. Infantino), Lopez, Mandragora - Ikone (od 58. Sotil), Beltran (od 58. Enzola), Kuame

Čukarički: Belić - Rogan (od 66. Endiaj), Vranješ, Subotić, Tošić - Sisoko, Stanković (od 79. Kovač) - Ivanović (od 46. Adžić), Docić (od 46. Serafimović), Nikčević - Adetunđi (od 46. Cvetković)

TOK MEČA:

Kraj! Fiorentina je pobedila Čukarički rezultatom 6:0 (3:0) u 3. kolu grupe F Lige konferencija.

Drugo poluvreme:

90. minut - Sudija je utakmicu produžio za dva minuta.

87. minut - Fiorentina polako privodi meč kraju.

83. minut - GOOOL! Novi pogodak tima iz Firence. Maksi Lopez je šutirao otvorenim stopalom sa oko 23 metara pogodivši mrežu Belića. Debakl Čukaričkog.

79. minut - Iz igre je izašao Stanković, a ušao je Kovač.

73. minut - GOOOL! Fiorentina je postigla peti gol. Sotil je centrirao sa leve strane, loptu je promašio Endiaj, a odlično se snašao Martinez Kuatra koji je šutirao u padu sa pet metara postigavši gol.

67. minut - Teren je napustio Barak, a ušao je Infantino.

66. minut - U ekipi Čukaričkog, iz igre je izašao Rogan, a ušao je Endiaj.

65. minut - GOOOL! Sotil je pogodio iz slobodnog udarca sa oko 27 metara.

58. minut - Iz igre su izašli Beltran i Ikone, a ušli su Enzola i Sotil.

50. minut - Fiorentina napada.

49. minut - Velika prilika za Čukarički. Cvetković je izbegao ofsajd zamku, predriblao je štopera Fiorentine šutiravši pored gola.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Čukaričkog.

46. minut - Trostruka izmena u ekipi Čukaričkog. Na teren su ušli Cvetković, Adžić i Serafimović, a izašli su Adetunđi, Ivanović i Docić.

Na drugoj strani, na teren je ušao Pieroci, a izašao je Parisi.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Fiorentina vodi rezutatom 3:0.

45. minut - Sudija je prvo poluvreme produžio za četiri minuta.

43. minut - Sjajno je centrirao Ikone, ali se Mandragora nije dobro snašao.

36. minut - Nakon gledanja VARA, sudija je pokazao crveni karton za Subotića.

29. minut - GOOOL! Ikone je oduzeo loptu, šutirao sa 20 metara, a lopta se od prečke odbila u gol. Maestralan pogodak, Čukaričkom preti debakl.

27. minut - Šutirao je Barak u šesnaestercu Čukaričkog, ali je Belić uspeo da odbrani.

22. minut - Beltran je pogodio prečku udarcem iskosa sa desne strane.

11. minut - GOOL! Sjajan pas sa polovine Fiorentine dobio je Beltran od Martineza Kuatre koji je lobovao golmana Belića sa 25 metara.

10. minut - Docić je dobio žuti karton.

8. minut - Izmena u Fiorentini. Iz igre je zbog povrede izašao Kajode, a ušao je Komuco.

7. minut - Ognjen Vranješ je dobio žuti karton zbog prigovora.

6. minut - GOOOL! Fiorentina vodi. Posle sjajnog pasa Ranijerija iz svog šesnaesterca, Vranješ je loše intervenisao, lopta je došla do Beltrana koji je napravio solo prodor i sjajno šutirao savladavši golmana Belića.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Fiorentine.

20:30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Fiorentine i Čukaričkog. Dešavanja iz Firence pratite na portalu alo.rs.

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs