Uživo ZVEZDA SLAVILA "NA KROVU" Crveno-beli se ponovo mučili, Kraso i Olajinka doneli pobedu protiv "traktorista"

20:24 | 28-10-2023

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su IMT u meču 13. kola Mozzart Bet Superlige Srbije - 2:1.

Fudbal
Fk Crvena Zvezda

Crveno-beli su nastavili niz dobrih partija, ali u kojima nikako ne uspevaju da reše pitanje pobednika na vreme, te tako ulaze u problematične završnice. Tako je bilo i ovog puta na Voždovcu. Dva gola prednosti nisu bila dovoljna gostima, te su dopustili rivalu da se vrati u igru, ali na kraju tri boda idu na "Marakanu".

Strelci za crveno-bele bili su povratnik u tim Žan-Filip Kraso u 23. i Piter Olanjinka u 26. minutu. Strelac za IMT bio je Vladimir Radočaj u 72. minutu.

Fudbal Fk Crvena Zvezda

Na golu Zvezde u drugom poluvremenu nije stajao Omri Glazer, zamenio ga je Zoran Popović, ali prema prvim informacijama izraelski čuvar mreže prventivno je izašao iz igre i nije teže povređen.

Ranije danas Železničar je savladao Radnik 1:0. Takođe, Radnički iz Niša i Spartak podelili su bodove 1:1.

Zvezda je druga na tabeli sa 27 bodova, četiri manje od Partizana.

IMT - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:2)

Stadion: Na krovu TC Voždovac, Sudija: Jovan Šegrt

IMT: Vukmirović, Čirković, Vuković, Delević, Džinović, Golubović, Kodžić, Krstić, M. Luković, Lukić, Zuev

CRVENA ZVEZDA: Glazer (od 46. Popović) – Nedeljković, Điga, Dragović, Rodić (od 46. Nikolić) – Stamenić, Kanga – Kraso, Olajinka, Lučić – Mijatović.

84. minut - U dva navrata sjajno brani Vukmirović. Prvo udarac Endiaja, a onda i Kataija.

72. minut - GOOOOL! Radočaj je sjajno uspeo da lobuje Popovića i vrati svoj tim u igru!

55. minut - Prvo je Kanga odlično šutirao iz indirekta, a Vukmirović sjajno odbranio, a nakon toga Kraso šalje loptu u mrežu, ali je pre toga bio u nedozvoljenoj poziciji.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Omri Glazer zbog povrede neće moći da nastavi meč. Umesto njega na golu će stajati Zoran Popović, a šansu umesto Rodića dobio je Lazar Nikolić.

POLUVREME!

27. minut - GOOOOOL! Posle Krasoa, sada pogađa i Olajinka! Zvezda za četiri minuta postiže drugi gol.

23. minut - GOOOOL! Kraso! Odlično je pronašao prostor napadač crveno-belih i pogodio za vođstvo Zvezde!

17. minut - Stativa! Evo i prve veliki prilike na meču. Marko Stamenić je oprobao udarac sa nekih 25 metara, ali je okvir gola stao na put reprezentativcu Novog Zelanda da postigne drugi gol na drugom uzastopnom meču.

15. minut - Za sada bez uzbuđenja na Voždovcu i bez pravih prilika na obe strane. Očekivano, gosti kontrolišu posed, ali za sada bez konkretnog učinka.