TRENER NOVOG PAZARA PRED GOSTOVANJE PARTIZANA Otkrio koliko su spremni Ljajić, Suma i Šćepović

18:05 | 03-11-2023

Očekuje nas sjajan duel u gradu na Jošanici

Siniša Dobrašinović
Printscreen/Youtube

Fudbaleri Novog Pazara i Partizana igraju utakmicu 14. kola Superlige Srbije.

DULJAJ IMAO ZAMERKU NA NEKULTURNE NAVIJAČE Hvala svima, osim ovima koji pljuju i psuju pred decom

Meč je na programu u ponedeljak od 15 časova.

Trener Novog Pazara Siniša Dobrašinović rekao je pred gostovanje Partizana da mu je žao što publika neće biti na stadionu jer će imati šta da se vidi.

Podsetimo, Novi Pazar odrađuje kaznu zbog divljanja njegovih navijača na utakmici protiv Vojvodine.

- Mnogo mi je žao. Velika šteta, jer imaće šta da se vidi. Ne može da bude isto kad igrate pred praznim i punim tribinama, posebno kad za rivala imate veliki klub - rekao je on za Žurnal.

Dobrašinović je otkiro koliko su spremne najveće zvezde tima, Adem Ljajić, Sejduba Suma i Marko Šćepović.

- Adem je na osamdeset odsto, dakle, nije na nivou da bi odigrao celu utakmicu već 60-70 minuta. Sumi i Šćepoviću je potrebno još mnogo rada da bi odigrali 90 minuta. Trenutno mogu da nam pomognu 30 minuta, odnosno poluvreme.

Za kraj je upitan o Partizanovoj odbrani, koji mnogi smatraju slabijim delom tima.

- Ne znam na osnovu čega takvo mišljenje, obranu ne čine samo četvorica igrača već počinje od napadača. Možda se stekao utisak da nije uvek nadmoćna u odnosu na protivnika, što je varka. Iskusan je to i kompaktan sastav, koji zna da iskoristi i najmanju grešku. Ima igrače koji svaki kiks kažnjavaju, a to je veliki kvalitet - rekao je Dobrašinović.