LUKAKU OD TRAGIČARA DO HEROJA Roma golovima u nadoknadi sprečila iznenađenje

21:42 | 05-11-2023

Fudbaleri Rome pobedili su večeras u Rimu ekipu Lećea 2:1 u meču 11. kola Serije A.

Roma
Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Roma je imala šansu da povede već u petom minutu, ali Romelu Lukaku nije iskoristio penal. Leće je prvi stigao do vođstva pogotkom Pontusa Almkvista u 72. minutu.

Domaći fudbaleri su uspeli da stignu do preokreta i pobede u samom finišu meča. Sardar Azmun je prvom minutu nadoknade vremena izjednačio na 1:1. Trijumf Romi doneo je Lukaku u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Roma je osma na tabeli Serije A sa 17 bodova, a u narednom kolu gostovaće u gradskom derbiju ekipi Lacija.
Leće je na 11. poziciji sa 13 bodova, a u narednom kolu na svom terenu igraće sa Milanom.

Ranije danas, Kaljari je kao domaćin pobedio Đenovu 2:1, dok je Monca u gostima Veronu sa 3:1.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejbsuk stranicu.