PET GOLOVA, DVA CRVENA, ČETIRI PONIŠTENA POGOTKA Čelsi razbio Totenhem u utakmici o kojoj će se puno pričati

23:09 | 06-11-2023

Fudbaleri Čelsija pobedili su Totenhem rezultatom 4:1 (1:1) u utakmici 11. kola Premijer lige

FK Čelsi
EPA/VINCE MIGNOTT

Ovaj londonski derbi je bio pun varnica, što je rezultiralo sa tri gola i dva crvena kartona.

UZALUD "PLAVCIMA" I 2:0 Arsenal se vratio "iz mrtvih" i spasao se poraza u derbiju Londona

Totenhem je poveo u 6. minutu preko Kuluševskog nakon asistencije Sara.

U 14. minutu, nakon VAR provere, poništen je novi gol za Totenhem, a strelac je bio Son.

U 27. minutu, VAR je dva puta morao da interveniše zbog gola Kaiseda.

Šutirao je Moizes volej udarcem sa dvadesetak metara, ali je jedan igrač gostiju bio u ofsajd poziciji i uticao je na igru prilikom udarca.

Majkl Oliver je morao da pregleda oštar start Romera nad Encom. Sudija je dosudio penal za Čelsi i crveni karton za štopera Totenhema.

FK Čelsi EPA/VINCE MIGNOTT

Precizan je bio Palmer u 35. minutu. Ono što je zanimljivo je da je prvo poluvreme produženo za čak 12 minuta.

S obzirom da su imali igrača više, Čelsi je nastavio da napada u drugom poluvremenu, a drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Udogi u 55. minutu.

Inicijativa Čelsija se isplatila u 75. minutu, kada je Sterling povukao kontru i uposlio Džeksona na drugoj stativi, kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu.

Do kraja utakmice, poništen je još jedan gol Totenhema u 79. minutu, kada je Dajer zatresao mrežu, ali se tom prilikom našao u ofsajd poziciji.

Nikolas Džekson je povisio na 3:1 u četvrtom minutu nadoknade. Galager je sjajno pronašao Džeksona koji je šutirao sa deset metara zatresavši mrežu Totenhema.

Konačan rezultat, postavio je Džekson svojim trećim golom na meču u sedmom minutu nadoknade. Izašao je jedan na jedan sa golmanom Vikarijom, prošao ga i postigao novi pogodak.

Ovom pobedom, "plavci" se nalaze na 10. mestu sa 15 bodova, dok je Totenhem na drugom mestu sa 26 osvojenih bodova.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejbsuk stranicu.