KOPENHAGEN SRUŠIO JUNAJTED U NAJLUĐOJ UTAKMICI Srbi nemoćni u Londonu, Real silan, Bajern i Inter po planu

23:08 | 08-11-2023

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Sevilju sa 2:0 u četvrtom kolu Lige šampiona

Liga šampiona
AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Ceo meč za Sevilju su odigrali srpski fudbaleri Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović.

Arsenal je prvi na tabeli sa devet bodova, dok je Sevilja poslednja sa dva.

"Tobdžije" su zasluženo stigle do treće pobede u Evropi, a posle perioda dominacije domaćin je poveo u 29. minutu posle sjajne akcije koju je golom krunisao Trosar.

Arsenal je nastavio sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, a kruna svega bio je pogodak Bukaja Sake posle dodavanja Martinelija u 64. minutu susreta.

U istoj grupi, PSV je u Ajndhovenu slavio je protiv Lansa sa 1:0.

Gol odluke postigao je Luk de Jong još u 12. minutu.

Fudbaleri Bajerna su zadržali maksimalan učinak, pošto su na svom terenu savladali Galatasaraj sa 2:1.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a najviše uzbuđenja videli smo u finišu.

Hari Kejn je izveo blickrig i golovima u 80. i 86. minutu rešio pitranje pobednika. Utešni gol za goste dao je Bakambu u trećem minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču ove grupe, Kopenhagen je spektakularnom meču savladao Mančester junajted sa 4:3.

Sve je ukazivalo na sigurnu pobedu "crvenih đavola" koji su golovima Hojlunda vodili sa 2:0, a onda je u 42. minutu Markus Rašford dobio crveni karton i nastala je prava drama. Već do odlaska na odmor domaćin je uspeo da izjednači na 2:2.

Junajted je ponovo poveo u 69. minutu kada je Bruno Fernadeš bio siguran sa bele tačke.

Ipak, u završnici Kopenhagen pravi preokret. Prvo je u 83. minutu Lerager doneo izjednačenje, a onda četiri minuta kasnije 17-godišnji Bardđi donosi pobedu Kopenhagenu.

Liga šampiona - četvrto kolo

Grupa A:

Kopenhagen - Mančester junajted 4:3 (2:2) Eljunusi 45, Gonsalveš 45+9, Lerager 83, Bardadži 87 - Hejlund 3, 28, B. Fernandes 69pen

Salcburg - Inter 0:1 (0:0) Lautaro 85pen

90. minut - Kraaaj! Kopenhagen je srušio Junajted!

87. minut - Gooool! Kopenhagen pravi potpuni preokret i vodi 4:3. Pogodak je postigao 17-godišnji Bardđi.

83. minut - Gooool! Kopenhaneg je ponovo izjednačio! Daleko najuzbudljivija utakmica ove večeri.

90+2 - Gooool! Galatasaraj smanjuje na 2:1, Bakambu je strelac.

86. minut - Gooool! Blickrig Kejna, Bajern vodi 2:0!

85. minut - Gooool! Inter vodi, Lautaro Martinez siguran sa bele tačke.

69. minut - Gooool! Junajted ponovo vodi, strelac je Fernandeš iz penala.

80. minut - Goool! Bajern je konačno otključao mrežu Galatasaraja, Kejn je strelac.

79. minut - Srpski fudbaler Petar Ratkov ušao je u igru za ekipu Salcburga.

70. minut - U Minhenu i Salcburgu još nema gola.

64. minut - Gooool! Arsenal vodi sa 2:0, strelac je Saka.

62. minut - Galatasaraju je poništen gol zbog malog ofsajda.

61. minut - Goool! Real vodi 3:0, strelac je Rodrigo.

58. minut - Goool! Real je preko Vinisijusa duplirao prednost.

54. minut - Kejn pogađa stativu. Bajern - Galatasaraj još uvek 0:0.

52. minut - Prilika za Inter, Člahanoglu je lukavo izveo slobodan udrac, ali brani golman Salcburga.

49. minut - Velika šansa za Arsenal, Haverc je ponovo bio neprecizan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+9 - Gooool! Gončalves donosi izjednačenje Kopenhagenu iz penala!

45. minut - Gooool! Eljunausi daje gol nade za Kopenhagen - 1:2

42. minut - Crveni karton je dobio Rašford, Junajted ostaje sa desetoricom.

36. minut - Na ostalim terenima prilično mirno.

29. minut -  Goooool! Arsenal vodi 1:0, strelac je Trosar.

28. minut - Goooooool! Hojlund je duplirao prednost Junajteda!

27. minut - Goooool! Dijaz donosi prednost Realu, Braga je kažnjena za promašeni penal.

24. minut - Arsenal niže šanse protiv Sevilje, ali gosti još uvek odolevaju.

16. minut - Realu je poništen gol.

15. minut - Prekid u Kopenhagenu zbog zastave Palestine

Jedan navijač je utrčao na teren zbog čega je utakmica prekinuta.

12. minut - Goool! PSV vodi golom De Jonga protiv Lansa.

6. minut - Lunin brani penal Djalou, ostaje 0:0 na meču Real - Braga.

4. minut - Penal za Bragu! Vaskez je napravio prekršaj i dobio žuti karton.

2. minut - Gooool! Prvi gol ove večeri postiže Mančester junajted protiv Kopenhagena, strelac je Hojlund.

1. minut - Utakmice su počele io odmah je Haverc imao šansu posle kornera Arsenala.

20.36 - Najviše problema, potencijalno, mogao bi da ima Mančester junajted koji na "Parkenu" gostuje Kopenhagenu.

U istoj grupi, Bajern bi trebalo da ima lakši posao protiv Galatasaraja u Minhenu, dok bi Inter u Salcburgu mogao da overi plasman u nokaut fazu.

20.33 - U okviru grupe B sastaju se još PSV i Lans.

20.32 - Za ljubitelje fudbala u Srbiji zanimljiv bi mogao da bude duel između Arsenala i Sevilje zbog Nemanje Gudelja. U prvom susretu ova dva tima, "tobdžije" su slavile sa 2:1, a jedini gol za Špance dao je upravo Gudelj.

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama četvrtog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog takmičenja.