Sosijedad opet razbio Benfiku, Union Berlin došao do istorijskog boda

21:02 | 08-11-2023

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Benfiku sa 3:1, u utakmici četvrtog kola grupe D Lige šampiona

Liga šampiona
AP Photo/Alvaro Barrientos

Tokom prvih 45 minuta videli smo potpunu fudbalsku rapsodiju domaće ekipe koja je sva tri gola postigla u upravo u tom periodu.

U strelce su se redom upisivali Merino, Ojarzabal i Bereneče. Prednost je mogla da bude i ubedljivija, ali je u 29. minutu penal promašio Mendez.

Benfika je u drugom poluvremenu stigla samo do utešnog gola u 49. minutu kada je precizan bio Rafa Silva.

U grupi D, Real Sosijedad ima 10 bodova, Inter tri boda manje, Salcburg je sakupio četiri, dok je Benfika i dalje bez bodova.

U drugom meču koji se igrao u ovom terminu Napoli i Union Berlin su remizirali - 1:1.

Domaćin je poveo u 39. minutu preko Politana, a prvi bod u elitnom takmičenju gostima je doneo Fofana u 59.