ČUKARIČKI SE OVOGA PUTA NIJE OBRUKAO "Brđani" napokon pokazali zube, ali Fjorentina je opet slavila

20:44 | 09-11-2023

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su večeras u Leskovcu od ekipe Fiorentine 1:0 (1:0) u meču četvrtog kola grupe F Lige konferencija.

Čukarički
AP Photo/Darko Vojinovic

Jedini gol na utakmici postigao je M'Bala Zola u osmom minutu iz penala. Utakmicu u Leskovcu obeležio je i incident u 20. minutu kada su navijači na rasnoj osnovi vređali fudbalera Čukaričkog Ibrahima Ndiajea.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković odigrao je ceo meč za Fiorentinu.

U drugom meču četvrtog kola grupe F ekipe Ferencvaroša i Genka odigrale su u Budimpešti bez pobednika, 1:1.

Fiorentina je prva na tabeli sa osam bodova, dok su Ferencvaroš i Genk sakupili po šest. Čukarički je poslednji na tabeli bez bodova.

Čukarički će u narednom kolu, 30. novembra u Leskovcu dočekati Ferencvaroš, dok će Fiorentina u Firenci igrati sa Genkom.

Čukarički - Fjorentina 0:1 (0:1)

Stadion: Dubočice u Leskovcu

Sudija: Robert Šreder (Nemačka)

Čukarički: Filipović – Nikčević, Vranješ, Kovačević, Tošić – Stanković, Sisoko, Kovač – Ivanović, Adetundži, Endiaj

Fjorentina: Kristensen – Pjeroci, Milenković, Ranijeri, Biragi – Bonaventura, Lopez, Dankan – Ikone, Enzola, Sotil

90. minut - Igraće se još šest minuta u Leskovcu.

84. minut - Finiš utakmice, gosti i dalje vode 1:0.

78. minut - Sada je priliku imao Nikola Milenković! Viola sve više pritiska, igra se odvija u šesnaestercu Čuke koja uspeva da "preživi" sve nalete gostiju

77. minut - Nenad Filipović na visini zadatka! Odbranio je strašan udarac!

65. minut - Opet je opao ritam igre.

57. minut - Sotil šutira, lak posao za Filipovića.

52. minut - Šta je sada Kovač promašio!? Endijaj mu je poslao perfektnu loptu, a ovaj potpuno sam sa pet metara šutirao preko gola.

48. minut - Vrlo sporna situacija pred golom Fjorentine. Svukao je Bonaventura napadača domaćih Adetndžija. Proveravao se VAR i potencijalni penal. Ništa od toga

45. minut - Poluvreme! Fjorentina vodi sa 1:0. Nismo mnogo kvalitetnog fudbala videli u prvom delu.

40. minut - Adetunji dobija žuti karton!

33. minut - Evo konačno prvog šuta u okvir gola koji su uputili fudbaleri Čukaričkog.

26. minut - Nešto mirniji period igre.

Čukarički - Fjorentina Massimo Paolone/LaPresse via AP

20. minut - Prekinut je meč, jer je neko iz publike dobacio nešto Endijaju. Požalio se Senegalac glavnom arbitru i usledila je reakcija. Neko iz publike je na rasnoj osnovi vređao Endiajea iz Čukaričkog. Odmah su izbačeni sa stadiona. Zvanični spiker je upozorio publiku da to ne radi, posebno što UEFA prema rasizmu ima nultu toleranciju.

11. minut - Novi napad za goste iz Firence, ali se domaćin odbranio

8. minut - Gool! Fjorentina vodi, siguran je Enzola.

6. minut - Penal za goste! Dubinska lopta ka Enzoli, koji je pobegao Kovačeviću, izašao je Filipović i srušio ga

1. minut - Utakmica je počela.

18.00 - Čukarički posle tri utakmice u Ligi konferencija, u grupi sa Ferencvarošem, Fiorentinom i Genkom ima sva tri poraza i gol-razliku 1:11.

17.56 - Ekipa sa Banovog brda ne dočekuje italijansku ekipu u najboljem raspoloženju, s obzirom na proaz od TSC-a (0:2) u domaćem šampionatu.

17.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtog kola grupe F Lige konferencija u kojem se sastaju Čukarički i Fjorentina. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Leskovca.