AGONIJA SRPSKOG FUDBALA SE NASTAVLJA Potop TSC-a protiv Frajburga

22:52 | 09-11-2023

Fudbaleri TSC-a poraženi su na gostujućem terenu od Frajburga sa 5:0 u četvrtom kolu grupe A

TSC - Frajburg
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

U prvom meču ova dva tima Frajburg je slavio sa 3:1 nakon preokreta, a sada su Topolčani doživeli debakl.

TSC je zakucan za dno tabele sa jednim bodom, dok je Frajburg drugi sa devet.

I možda je prava sreća što su do kraja grupne faze evropskih takmičenja ostala još samo dva meča, da ne gledamo više brukanje srpskog fudbala. Kada vicešampion Srbije izgubi sa 5:0 protiv solidnog kluba Bundeslige, onda je mnogo toga jasno.

Do poluvremena nastavio je Frajburg da pritiska, ali na poluvremenu je bilo samo 1:0. U drugom delu prvi je pripretio TSC. U 48. minutu uputili su prvi udarac u okvir gola, a u šansi je bio rezervista Ćirković. Ipak, odlično je intervenisao golman Atubolu.

Neku nadu da bi mogao do iznenađujućeg boda TSC je gajio do 56. minuta. A onda je Egeštajn povisio na 2:0 i bilo je jasno da će bodovi ostati u Frajburgu. Otvorio se TSC, a to je domaćinu ostavilo dosta prostora. Kako je utakmica odmicala tako je i koncentracija u redovima vicešampiona Srbije padala i počele su da se prave greške u opasnoj zoni. Takve dve su iskoristili Nemci da u 69. minutu preko Vajshauta i u 80. minutu preko Adamua postignu golove i na kraju obezbede ipak ubedljivu pobedu. Nju je overio u trećem minutu nadoknade Ritsu Doan.

Frajburg - TSC 5:0 (1:0)

Stadion: Energi park

Sudija: Rohit Sahi (Norveška)

Frajburg: Atubolu - Ginter, Lenhart, Gilde - Sidilija, Egeštajn, Hofler, Vajshaupt - Rol, Grifo, Holer.

TSC: Ilić - Đorđević, Stojić, Antonić - Vlalukin, Kuveljić, Vulić, Petrović - Đakovac, Jovanović, Milovanović.

Kraj!

90+2 - Gooool! Doan je strelac, petarda Frajburga!

80. minut - Goool! Frajburg dolazi i do četvrtog gola, Adamu se upisao u strelce.

69. minut - Preti Topolčanima potop. Još jedna greška Đorđevića, Vajshaupt je pogodio dalji ugao.

64. minut - Ponovo inicajtivu ima domaćin.

56. minut - Goool! Frajburg je preko Egeštajna duplirao prednost.

48. minut - Prva velika šansa za goste, Ćirković je pokušao, ali rezultat ostaje nepromenjen.

45. minut - Poluvreme, TSC bez šuta u okvir gola.

42. minut - Finiš prvog poluvremena, bledo izdanje gostiju.

37. minut - Nezadovoljan je Žarko Lazetić, gestikulira kraj klupe. Ne može TSC da prebaci bar malo loptu na polovinu rivala.

24. minut - Gool! Frajburg vodi 1:0 pogotkom Rola. Ponovo je loše reagovala odbrana TSC-a.

15. minut - Prvi put je TSC kvalitetno izneo loptu sa svoje polovine. Dobar posao Kuveljića.

9. minut - Domaćin je preuzeo inicijativu, ali TSC za sada uspešno odoleva.

3. minut - Velika prilika za Frajburg posle greške gostiju, ali brani Ilić.

1. minut - Utakmica je počela.

20.20 - TSC u meč u Nemačkoj ulazi sa svega jednom bodom i četvrte pozicije u grupi i ovaj susret mogao bi da ima ključnu reč po pitanju plasmana u nastavak takmičenja.

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen  utakmici 4. kola A grupe Lige Evrope u kojoj se sastaju Frajburg i TSC. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Nemačke.