IVANOVIĆEV NOVI BREJK U ATINI Baskonija opet do pobede u poslednjoj sekundi, junak Mekintajer

21:00 | 09-11-2023

Košarkaši Baskonije pobedili su ekipu Olimpijakosa rezultatom 75:74 u okviru sedmog kola Evrolige

KK Crvena zvezda
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Bakonija je ocvako nastavila da pobeđuje u Evroligi od dolaska Duška Ivanovića na njihovu klupu, pošto su posle Partizana, savladali i Olimpijakos.

Ovo je drugi brejk Duška Ivanovića u Atini koja je poznata kao neosvojiva tvrđava igrača Olimpijakosa, pošto je isto Ivanović uspeo da izvede prethodne sezone i sa Crvenom zvezdom.

Viđena je jedna veoma čudna utakmica, pošto jer Baskonija veoma loše otvorila meč, domaćini su od stasrta napravili +11 (13-2), a zatim je do poluvremena Baskonijaimala čak +15  na krilima Sedekerskisa i Hauarda, kada su pred kraj drugog dela ifrači BAskonije napravili 12:0.

Drugo poluvreme Olimpijakos otcvara serijom 13:2 i nagoveštava povratak i neizvesnu utakmicu. Tako je i bilo, te je pobednik bio poznat tek u poslednjoj sekundi utakmice, košem Kodija Milera Mekintajera.

Baskoniju je ponovo predvodio Čima Moneke sa 20 poena i 4 skoka, dok je u Olimpijakosu najistaknutiji bio Ajzaea Kenan sa 23 a pratio ga je Tomas Vokap sa 22 poena.

I jedan i drugi tim sada dele osmu poziciju, pošzo su izjednačeni u skoru sa 3-4.